LaserSat 23

CERE-regata 2002

Hop regata

Pohár ČR 2002 - Laser Standard: summary

Modrý hrozen

Švestková regata

Pohár ČR 2002 - Laser Radial: summary

Bilance a statistiky Laseristů v ČR

Mistrovství Evropy Laser Radial 2002

Regionální pohár Morava 2002

6. Česká námořní rallye

STANOVY

POHÁR ČESKÉ REPUBLIKY 2002 LASER RADIAL: summary

- Zdeněk Chlup -

Sezóna 2002 byla pro Radiálisty ve znamení nevětru. Odjely se pouze 4 závody, a to dva na Nových Mlýnech, jeden na Máchově jezeře a poslední na Velkém Dářku.

Na tom prvním na Mácháči foukalo až v neděli, a to velmi slušně a zvítězil Marek Vaňura, následoval snad jediný foukavý pohár na Nových Mlýnech, kde obhájil loňské vítězství Vít Lachner. V předprázdninovém poháru na Dářku byl ve slabším větru nejlepší David Blatecký a na jediném podzimním odjetém poháru na Mlýnech triumfoval Zdeněk Chlup.

Na Jesenici pak již proběhlo jen vyhlášení tradičním vyhlašovatelem Dušanem Černým, který světu oznámil toto pořadí: 1. David Blatecký, 2. Vít Lachner, 3. Marek Vanuta. Dorostenci nastoupili v pořadí: 1. Vít Lachner, 2. Marek Vaňura, 3. Nikola Guryča. Všichni dostávají velikánskou gratulaci.

V poháru je klasifikováno 21 závodníků, ale to jen díky tiskařskému šotku, který nováčka Jakuba Solíka umístil na poslední místo hned dvakrát. Dvacet závodníků závodilo v průměrné účasti 15,6 Radiálistů na závod. Nejvíce jich bylo na Mlýnech (O kapitánskou čepici - 18), nejméně tradičně na Velkém Dářku (Šilhánkův memoriál - 12). V průměru se odjely pouze žalostné tři rozjížďky na závod.

Neptune, Dej nám příští rok více větru!