6. Česká námořní rallye

STANOVY

POHÁR ČESKÉ REPUBLIKY 2002 LASER STANDARD: summary

- Zdeněk Chlup -

Olympijský Laser měl i v roce 2002 vypsanou svou pohárovou soutěž, která se skládala ze šesti závodů. Po osmi letech experimentů holky zjistili, že před sportovním Laserem dávají přednost rekreační Evropě, a tak v celkovém hodnocení 36 závodníků není jediná. Průměrná účast byla letos prakticky stejná jako v loňském roce, a to 31,3 lodí na závod. Nejtěsněji bylo na startu na Pálavské regatě – 48 lodí, méně než polovina z tohoto počtu 23 lodí byla na Hop regatě na Nechranicích, kde nás bylo naopak nejméně. V průměru se odjelo 5,0 rozjížděk na závod a neodjel se jediný – Pavlovská regata na Nových Mlýnech.

První závod s mottem: Vodní akrobacie se jel na Nechranicích, kde svou postavu perfektně v silném větru proměnil ve vítězství Michal Bělunek. Epa rozjel pohárovou soutěž výborně a triumf zopakoval i na Pálavské regatě Home Credit, kde si v závodě s mottem rekordní účast poradil se všemi 47 soupeři z šesti zemí. Motto: Slováci jsou Mistři světa v hokeji si vysloužila neodjetá Pavlovská regata, kde moc nefoukalo. Na čtvrtém závodě na Lipně vyhrál překvapivě Lukáš Fikáček, který si nejlépe poradil se závodem s charakteristikou: Najdi si svůj poryv. Smůlu na vítr měla letos čtyřdenní Cere regata, která se zapsala do dějin písmem: K jachtingu vítr netřeba. Vyhrál Martin Trčka. Před vyvrcholením na Nechranicích vedl v celkovém pořadí Radek Smetana, který si své postavení zajistil vyrovnanými výkony v předchozích závodech, eso v rukávě měl však Epa – stačilo mu Radka předjet. Motto závodu: Radek vítězem však jasně říká, že se Radkovi Smetanovi podařilo obhájit loňské prvenství právě před Michalem Bělunkem a bronz si vezl do jižních Čech Čutys. Dorostenecké bojovaní dopadlo nejlépe pro trio Víťa Lachner-Nikola Guryča-Michal Černý.