Inovace na Laserech vstoupily v platnost

Mistrovství České republiky Laser Standard 2001

Masters Laser Grand Prix 2001

Výsledkový servis

HOP Regata

MČR Finn

Pohár ČR Standard 2001: summary

Modrý hrozen

Pohár ČR Radial 2001: summary

O jedovnického kapra

Cena BC MCHZ

Mistrovství Evropy Laser Standard 2001 (senioři, junioři)

Servis

Regionální pohár Morava & Velká cena Lasersatu

 

   

POHÁR ČR 2001 STANDARD:summary

- Zdeněk Chlup -

Veni, vidi, vici! Radek Smetana je teprve čtvrtým vítězem poháru Standardistů v osmileté historii, a to má svého Lasera právě ten jeden rok. Vyhrál hned první pohárák, pak ještě jeden, a i když se v druhé polovině rozjezdil i Michal Bělunek, první místo již Radek neopustil. Bronz je u Milana Hájka.

Osmý ročník poháru České republiky Standardistů byl především větrný. Odjelo se všech šest závodů, a až na poslední závod na Nových Mlýnech, foukalo vždy velice kvalitně. V průměru se odjelo 5,33 rozjížděk na závod, nejvíce na Pálavské regatě (10), kde byla také absolutně největší účast 43 Laseristů. Vůbec všechny tři poháráky na Mlýnech byly podstatně lépe navštěvovány než Nechranice a Lipno. Průměrná účast na závodech byla 31,2, a to je méně než v loňském roce!!

Gratulace pro vítěze poháru (1.Radek Smetana, 2.Michal Bělunek, 3.Milan Hájek), a také pro vítěze jednotlivých pohárových závodů (Nechranice - Radek Smetana, Mlýny - Milan Hájek, Mlýny - Michal Bělunek, Lipno - Radek Smetana, Nechranice - Michal Bělunek, Mlýny - Jan Čutka).

Příští rok se pohárové závody uskuteční vždy dvakrát na Mlýnech, Nechranicích a Lipně. Přeji všem The Best, a také návrat adrenalinu do normálu při nefoukavých rozjížďkách.