Mistrovství ČR Laser Standard

Mistrovství ČR Laser Radial

Mistrovství Evropy Laser

Mistrovství Evropy Laser masters

Cena Šumavy

O Kapitánskou čepici

Šilhánkův memoriál

40. Beskydská regata

Mistrovství Slovenska Laser

Mistrovství Slovenska Laser Radial

Krajský přebor BRNO

Modrá stuha Plumlova – přebor Olomouc. kraje

Ostatní krajské přebory

Jedovnický kapr

Česká Fair Play

Závody , Informace

 

   

MISTROVSTVÍ EVROPY LASER (Standard) 2002
Vallensbaek, Dánsko, 12.-20.07.2002

- Karel Hrubý -

Jak to probíhalo?

No, z mého hlediska příprava na odjezd proběhla jako vždy. Takže na poslední chvíli. K Trkovi do Mostu jsem dojel někdy ve 23 hodin ve středu 10.7. Nabalili a vyrazili jsme směrem na Dráždany a celkem lehkým tempem jsme dojeli ve čtvrtek 11.7. do Vallensbeaku. Zde jsme se chtěli ubytovat v bungalovu, ale když jsme viděli to krásné, travnaté parkoviště tak jsme si řekli: „Kašlem na bungalov budem tady“.

V pátek 12.7. jsme se zaregistrovali a jeli trénovat vítr byl kolem 5 metru za sekundu a jezdili jsme asi tak 2,5 hodky. Jelikož jsem přijel poslední do háfnu tak jsem musel koupit pivo trenérovi (Jura Bělunek) a ještě po večeři umýt nádobí.

V sobotu 13.7. jsme zase jezdili, ale s větrem to bylo horší. Pak jsem dali lodě proměřit a šli na 1.párty.

V neděli 14.7. jsme bojkotovali practice race (stejnak nefoukalo) a jeli jsme do Kodaně na výlet. Chtěli jsme jet vlakem (něco jako metro), ale když jsem zjistili, že by nás to stálo 350 Kč na osobu, celkem asi tak 2500 Kč, tak jsme radši jeli autem. Kodaň je velké, ploché, čisté, rušné a krásné město se spoustou zajímavých atrakci a památek. Starší polovina výpravy šla po památkách a ta mladší se šla podívat do muzea erotiky a do Mecka.

V pondělí 15.7. jsme začali závodit. Vyjeli jsme na vodu zoncna rumplovala, fitr nefók a byla flaksna. Jeli jsme na břech a šli na pláž. Musím říct, že byla hicna jak sviňa. Teplota vzduchu kolem 28 a vody 22. Skoro jako na jadranu.

Od úterý 16.7. do čtvrtka 18.7. jsme jezdili kvalifikaci. Vítr byl velice nestabilní a slabý. Jenom jedna rozjížďka a to jen o půlka se jela na větru od 5-8 m/s. No, v kvalifikace se nejlépe dařilo Trkovi skončil 58 ze 139.
Zbytek skončil po kvalifikaci následovně: Čuty 91, Já 112, Eped 115., A Mopovi to nevyšlo o jediný bod do zlaté a skončil 49. Měl shodu s 48.

Od pátku 19. do soboty 20. jsme závodily ve finále.
V pátek vítr nefoukal pro jistotu vůbec. Za to v sobotu se otočil a foukal od pevniny a to bylo něco pro nás. V tomto větru o síle 4-7 m/s jsme nakonec ujeli 3 finálové rozjížďky a jeli jsme dom.

Konečné výsledky: dospělí 139 klasifikovaných
Poř. Jméno Země
1. Karl SUNESON Švédsko
2. Fredrik LASSENIUS Švédsko
3. Paul GOODISON Velká Británie
 
64. Martin TRČKA Česká rep.
95. Jan ČUTKA Česká rep.
108. Michal BĚLUNEK Česká rep.
116. Karel HRUBÝ Česká rep.
Konečné výsledky: junioři 93 klasifikovaných
Poř. Jméno Země
1. Andonis MANNOLAKIS Řecko
2. Thomas LE BRETON Francie
3. Hannes BAUMANN Německo
 
54. Radek SMETANA Česká rep.