Memoriál George Orwella

Izola Spring cup

Jarní zahajovací

Zahájení v Plzni

Zlatý kahan

Pálavská regata Home credit 2001

Pavlovská regata

Cena Šumavy

Jjeettii regata

Hornický kahan

Oblastní mistrovství Jižní Moravy

Oblastní mistrovství Čech

Memoriál Bruno Hámy

Cena Lučana

O kapitánskou čepici

Výsledkový servis zahraničních závodů

Servis - Informace

Rekapitulace

 

   

Oblastní mistrovství Jižní Moravy
Brno, 26.-27.5.2001, Jachtklub Brno
3. závod Velké ceny Lasersatu 2001, KOEFICIENT 4

- LEOPOLD TRDÝ -

Sobotní ráno na brněnské přehradě, kam letos přijelo plných sedm Laserů, slibovalo naprosto optimální počasí – pro sobotní výletníky. Bylo jasné, že nikdo nezmokne a nikoho neofoukne. Neofouklo. V poledne se na hladině objevila krásná trojúhelníková oblast vlnek, ovšem setrvávala zarputile na místě, takže nebylo jasné jestli se jedná o cvičení potápěčů, UFO nebo přemnožené kapry. Závodní komise shledala, že se jedná o vítr, a vyjela na vodu. Závodníci shledali, že se jedná o fatamorgánu a zůstali na břehu. Závodní komise usoudila, že vlnění dostatečně zesílilo a spustila odklad. Závodníci usoudili, že se nejedná o vtip a začali strojit lodě. Další vývoj dal (do jisté míry) zapravdu komisi, neboť na hladině se začal objevovat vítr v množstvím menším než malém a podařilo se dojet dvě rozjížďky. První z nich byla ovšem značně poznamenána tím, že významná část závodníků tak dlouho spoléhala na svou intuici až nestihla start a některé nejmenované oslavami oslabené evropáře se vůbec nepodařilo vzbudit…

Nedělní vývoj byl v mnohém podobný s tím rozdílem, že tentokrát přišel skutečný vítr o síle 3-6m/s. Boj o titul se opět odehrával mezi brněnským kvartetem, jedovničtí závodníci v sobotu spoléhající na taktiku čekání na vítr v neděli nacvičovali eskymácké obraty.

Hodnocení? Až na první rozjížďku pěkný a poměrně regulérní závod, sobotní párty s grilováním byla účastníky hodnocena jako velmi vydařená, sluníčko…pohoda.

 

Laser Standard - 7 lodí (CZE)
Hlavní rozhodčí Aleš Sekanina
Poř. Jméno Klub Rozjížďky B.
1. David Blatecký YC Brno 1 4x 3 1 5
2. Zdeněk Chlup YC Brno 2 1 2 4x 5
3. Karel Hrubý YC Brno 5x 3 1 3 7
4. Martin Pospíšil YC Brno 4x 2 4 2 8
5. Jan Trdý YC O.Blansko 7x 6 5 5 16
6. Leopold Trdý YC O.Blansko 6x 5 6 6 17
7. Jan Hlavsa YC O.Blansko 3 7 DNCx DNC 18
Vysvětlivky: DNC – nastartoval (nepřipluv do startovní plochy