Memoriál George Orwella

Izola Spring cup

Jarní zahajovací

Zahájení v Plzni

Zlatý kahan

Pálavská regata Home credit 2001

Pavlovská regata

Cena Šumavy

Jjeettii regata

Hornický kahan

Oblastní mistrovství Jižní Moravy

Oblastní mistrovství Čech

Memoriál Bruno Hámy

Cena Lučana

O kapitánskou čepici

Výsledkový servis zahraničních závodů

Servis - Informace

Rekapitulace

 

   

Memoriál Bruno Hámy
Máchovo jezero, 19.-20.5.2001 – 1. pohárový závod LT Laser Radial

- Zdeněk Chlup -

Neznám krásnější jezero než to Máchovo v Máji. Neznám místo, kde by se na pohárovém závodě Radiálů scházel tak vysoký počet závodníků (letos 17) jako na Mácháči, a určitě taky neznám syntézu slov Máchovo jezero a vítr.

Jelikož jsme věděli, že vysoko vyrostlé stromy způsobují, že vítr na hladinu nefouká, dlouho jsme spali a na slavnostním nástupu Memoriálu Bruna Hámy teprve snídali rohlík s libě vonícím Ementálovým sýrem. Po nástupu jsme se obuli do kopaček, oblékli dresy a rozestavěli se na hřiště v očekávání fotbalového zápasu.

Davídek, Hlavsik i já jsme však místo slavnostního výkopu zjistili, že nám chybí protihráči, kteří právě vyráželi na vodu a naše oči zaměřily přivázané lodě na vozejku.

Nevím jak se to podařilo, ale do startovního prostoru jsme dorazili včas. Hlavní rozhodčí Petr Háma měl již rozhozené bóje, všichni závodníci byli připraveni, sluníčko svítilo, a tak jediným nedostatkem byla absence větru. Ta ale nemohla start ohrozit, a když jsme po boji zdolali bílou bojku, čerství vítr opravdu přišel. Vítr foukal stále více a místním rybářům už dokonce přestávali držet žížaly na udicích. Druhou rozjížďku už absolvovalo všech 17 závodníků, i Mikeš který to na nás zkoušel v první rozjížďce bez spir. Jelikož vítr stále sílil (foukalo 4-8m/s) byla i třetí rozjížďka startována nekompromisně ve stylu nonstop, a tak jsme mezi rozjížďkami stihli jen počkat na dojezdy Evrop, Vaurienů, Cadetů a Opťáku, zajet na ostrůvek, najíst se, zahrát si na honču, podrbat s ostatníma, podívat se na start Fireballů, Finnů, Stárů a Pirátů a už se startovalo. Pořadí na prvních místech po prvním dni: Chlup, Blatecký a Hlavsa, který měl z výkonu takovou radost, že nám při dojezdu na břeh ukazoval japonský skok Kašinabřeh (přeloženo suchou nohou) a hned potom chůzi po dně rybníka v bambusu.

Podvečer pak patřil tenisovému klání na místním hřišti, které bylo zpestřeno opičí dráhou mezi odstavenými vozejky. Když nám místní Alík postupně zprivatizoval všechny balónky byl čas hledat další činnost.

Ještě malá sportovní vložka.

Náš večerní výlet mířil do Doksů, vcucl nás hned první kiosek, kde místním hudebníkům ožily kytary v tóny známých oldies i nových vypalovaček a později přišlo i na tanečky.

V neděli pak jíž nefoukalo, ale protože jsme potřebovali škrkačku, tak se jelo. Z míry mě snad vyvedl jen parník se školním výletem, jehož účastníci se posmívali nad rychlostí mé lodě. Výherci závěrečné lázeňské rozjížďky se stali Matěj Černý před Víťou Lachnerem a Martinem Záchvějem.

Výsledky byly spočteny velice rychle a tak mohl Petr Háma, když vyhlašoval výsledky lodní třídy Laser Radial, máchovsky zvolat: Zdenku,Davide, Hlavsiku!

Čtvrtý skončil Víťa Lachner, když mu ulítla jen druhá rozjíždka. Stále zlepšujícím výkonem obsadil pátou příčku Matěj Černý. Šestý skončil Martin Záchvěj, ale jeho výkon na vodě by si zasloužil lepší umístění – jako jediný z celého startovního pole zajel všechny rozjížďky do desítky. Sedmičku nejlepších uzavírá v poslední době výborně jezdící Čutys, kterému však Mácháč moc nesedl.

Co dodat. Celá akce Mácháč 2001 byla opravdu, ale opravdu krásná a bezvadná a už se těším jak se mi rozsvítí očička až uvidím v termínovce na příští rok Memoriál Bruno Hámy 2002.

 

Laser Radial - 17 lodí (CZE)
Hlavní rozhodčí Petr Háma
Poř. Jméno Klub Rozjížďky B.
1. Zdeněk Chlup YC Brno 3 1 1 13x 5
2. David Blatecký YC Brno 1 2 3 11x 6
3. Jan Hlavsa YC Ol.šov.Blan 2 3 2 15x 7
4. Vít Lachner YC Spol.Nerat. 5 11x 4 2 11
5. Matěj Černý YC Loko Plzeň 10x 4 7 1 12
6. Martin Záchvěj Baník Most 4 5 6x 3 12
7. Jan Čutka YC DIM Bezdr. 7 7 5 DNFx 19
8. Nikola Guryča ČYK 8 13x 8 5 21
9. Miroslav Hořejší JK Jis.Třeboň 11x 6 9 9 24
10. Michal Černý YC Loko Plzeň DNSx 10 13 4 27
11. Ivan Šenkýř YC Sp.Neratov. 12x 12x 10 7 29
12. Marek Vaňura JO St. Splavy 13x 9 12 8 29
13. David Topiarz YC Praha 12 16x 8 14 10 32
14. Václav Chmel JO SK Lišov 9 15x 11 12 32
15. Pavel Lejhanec YC Pardubice 6 14 DNCx 14 34
16. Jakub Hořejší JK Jis.Třeboň 14 16 DNCx 6 36
17. Ter. Kubíková K. Č.Budějovic. 15 17x 15 16 46
Vysvětlivky: DNC – nastartoval (nepřipluv do startovní plochy),
DNF – nedokončil, DNS - nestartoval