Memoriál George Orwella

Izola Spring cup

Jarní zahajovací

Zahájení v Plzni

Zlatý kahan

Pálavská regata Home credit 2001

Pavlovská regata

Cena Šumavy

Jjeettii regata

Hornický kahan

Oblastní mistrovství Jižní Moravy

Oblastní mistrovství Čech

Memoriál Bruno Hámy

Cena Lučana

O kapitánskou čepici

Výsledkový servis zahraničních závodů

Servis - Informace

Rekapitulace

 

   

JARNÍ ZAHAJOVACÍ
Brněnská přehrada, 7. - 8. 4. 2001

- DAVID BLATECKÝ -

Na začátku letošní sezóny, přesně a neobvykle v sobotu 7.4., jsme se sešli na Brněnské přehradě, na závodě, který má pro sebe příznačný název Jarní zahajovací. Po “menších jarních komplikacích” jsme měli kolem jedenácté nastrojeny lodě, a protože se zvedl lehký vítr, mohli jsme v hojném počtu závodního pole (čti pěti lodí) vyrazit do závodu. Díky rozhodčím, kteří nám šli “vyloženě” na ruku, jsme si prosadili “krátké tratě”, které jsme si po 1. rozjížďce ještě zkrátili. Samotný závod odsýpal jako písek v přesýpacích hodinách, za což je třeba, a to hlavně všechny zúčastněné rozhodčí, pochválit, takže díky jejich rychlosti, pružnosti a obětavosti jsme měli v sobotu za čtyři hodky objeto šest svižných rozjížděk. A protože vítr v průběhu dne lehce zesiloval, tak jsme se po tuhé a dlouhé zimě celkem rozpohybovali. V neděli jsme už nejeli, protože předpověď byla pěkně mizerná a ke všemu bez větru.

Blíže k závodu

První rozjížďku jsme odstartovali od Rapidu a pole se hned rozjelo na dvě strany. Já se držel Mapose, starého lišáka z domácí vody a ještě se Zdenálem jsme to frkli kolem břehu k polišům. Hlavsik vsadil na pravé křídlo, kde to nemohlo ani za boha vyjít a Mladý se plácal uprostřed mezi námi.(mimochodem na Brně po dlouhé době mezinárodní účast, přijeli závodníci až z dalekého Olšovce!!) Leč jaké překvapení na nás čekalo, když Hlavsik točil alespoň se stometrovým náskokem, před námi všemi ostatními. Honička, kterou jsme předváděli celou rozjížďku, byla zbytečná, a akorát rozhodla o našem zbylém pořadí.

Ve druhé rozjížďce jsme vyzkoušeli startovní novinku “gate” start, který se nesetkal s moc velkým úspěchem. Mapos alespoň prokázal pověst lišáka, počíhal si na Hlavsika kam pojede, pěkně si ho pohlídal a celkem v klidu vyhrál. No a já? Já byl zase u polišů.

Snad jen třetí rozjížďka se mi trochu vydařila, když mě předjel jenom Zdenda a Mapos ztratil pověst lišáka, protože s velkým odstupem ubránil koncovou pozici.

V dalších dvou rozjížďkách nám Zdenda předváděl, kdo je letos v Brně pánem a šupnul tam dvě jedničky, čímž udělal čáru přes rozpočet Maposovi a celkově srovnal skóre. O vítězi musí rozhodnout poslední rozjížďka.

Pro zpestření jsme jí natáhli poslední stoupačku až mezi naše mola, aby z toho diváci něco měli a aby to v tu chvíli vedoucí závodník neměl tak lehký. Po tuhém a tvrdém boji muže proti muži utržil pro sebe vítězství v rozjížďce a i celkem Zdenál před Maposem. Hlavsik jezdil tak, že si s přehledem udržel třetí místo, no a já jsem si to v posledních rozjížďkách rozdal s Mladým o prestiž.

No a protože to byla poslední rozjížďka tohoto závodu, tak jsme už jen sbalili lodě a slavnostně ukončili první pohárový závod letošní sezóny.

 

Laser Standard - 5 lodí (CZE)
Hlavní rozhodčí Milan Chmelař
Poř. Jméno Klub Rozjížďky B.
1. Zdeněk Chlup YC Brno 3x 2 3 1 1 1 8
2. Mart. Pospíšil YC Brno 2 1 1 2 4x 2 8
3. Jan Hlavsa YC Olšo.Bla. 1 4 2 5x 3 4 14
4. Dav. Blatecký YC Brno 4 3 5x 3 2 5 17
5. Tomáš Hlavsa YC Olšo.Bla. 5x 5 4 4 5 3 21