Pálavská regata Home credit 2002

Zlatý kahan

Pavlovská regata

Memoriál Bruno Hámy

Spring cup - Izola

Jarní zahajovací závod

Putovní pohár

Jjeettyy regata

Hornický kahan

Memoriál Hynka Švédy

Sportovní centrum mládeže

Závody, Informace, Inzerce

 

   

Sportovní centrum mládeže

Členové SCM třída Laser:

Chmel Václav C Laser Černý Maťej B Laser
Černý Michal B Laser Guryča Nikola B Laser
Hořejší Jakub B Laser Hořejší Miroslav C Laser
Lachner Vít A Laser Sedláček Jan C Laser
Smetana Radek A Laser Vaňura Marek B Laser
Šenkýř Ivan B Laser Šenkýř Jakub C Laser

Soustředění Malorka, březen 2002:

- Jiří Bělunek -

Dle rozhodnutí TMK jsem byl vybrán a taky jsem toho využil a zúčastnil jsem se soustředění Sportovního centra mládeže Mallorce v termínu 10.-17.04.2002. V tomto termínu byl a proběhl výcvik členů SCM třídy Laser, ke které mám nejblíže.

Veškerá chvála, kterou nyní začnu psát začala v neděli v dopoledních hodinách srazem všech zúčastněných na letišti v Ruzyni, kde se všichni včas sešli a proběhlo bezproblémové celní odbavení a následný klidný let na Malorku. Autobusem jsme byli přepraveni do hotelu,kde již bylo připraveno ubytování.

Následný den proběhla v klidu příprava lodí a v odpoledních hodinách vyjeli závodníci společně s Krejsonem na lehký trénink při síle větrů 2-4 m/s.

Další den vítr postupně zesiloval a závodníci strávili na vodě cca 4 hod ve větrů 3-5 m/s.

Ve středu již přišel vítr o síle 6-8m/s, ve čtvrtek Krejson onemocněl a tak jsme trenérství převzali s K. Lukschem vítr o síle 8-10 m/s vlny z moře o výšce 3-3,5m , v pátek vítr stejný, v sobotu vítr ustál na 5-6m/s. Každý den absolvovali závodníci trénink na vodě v délce 5 hodin.Tolik k samotnému tréninku na vodě.

Co se týče režimu dne měl každý den standardní průběh: 8,00 rozcvička , 8,30 snídaně, 10,00 výuka a výklad pravidel, 11,00 příprava na vodu, 12,00 začátek vlastního tréninku, 19.00 večeře, 20.00 probíraní tréninku a taktických chyb z celého dne, 22.00 večerka.

Co se týká zúčastněných mladých závodníku, bylo na nich vidět po celou dobu soustředění, jak pozorně vnímají výklad trenéra a aktivně se zapojují do všech úkolů, které jim byly uloženy. Velmi těžko se hledá jeden, kterého bych vyzdvihl nad ostatní. Mezi nejlepší ve třídě Laser v SCM patří Radek Smetana a Vít. Lachner, kteří zaslouží pochvalu, ale já bych zde rád pochválil Marka Vaňuru, který se podle podle mne od podzimu výkonnostně i fyzicky nejvíce zlepšil. Je na něm vidět systematická práce SCM. Nevím jestli tak dokonale a bez problému probíhají všechna soustředění SCM, ale týden stráveny s touto skupinou neměl chybu a je potřeba poděkovat jak Krejsonovi tak i K. Lukschovi a vedení.

SCM zato, jaké podmínky pro růst nadějných jachtařů vytvářejí.

V závěru chci poděkovat TMK v čele s předsedou komise MUDr. M. Lázničkou, že mně umožnila absolvovat toto soustředění, udělat si vlastní objektivní názor na činnost SCM a lidí kolem a doporučují všem mladým, kteří svým věkem mají možnost se do střediska zařadit, aby přišlápli do "pedálu" a zvedli si svou sportovní úroveň tak, aby do SCM mohli být zařazeni, protože to je jedná z cest jak se dostat na jachtařský vrchol.

Soustředění Nové Mlýny, květen 2002:

Na Nových Mlýnech proběhlo ve dnech 6.5.-10.5 soustředění SCM a Komise mládeže. Velké poděkování patří trenérům jednotlivých okruhů: Laser - Jiří Bělunek, Evropa - Michal Hrubý a 420 - Zdeněk Vejšický, který přispěl také velice zajímavými přednáškami o meteorologii. Na břehu pak pomáhalo několik dalších dobrovolníků, kteří zajišťovali technické zabezpečení a bravurně odstraňovali všechny vzniklé poruchy.

SCM - veškeré informace: www.cere.cz