Mistrovství České republiky LASER RADIAL 2001

Mistrovství Slovenské republiky 2001 Standard

Mistrovství Slovenské republiky 2001 Radial

Mistrovství světa LASER RADIAL 2001

SERVIS - INFORMACE

Velké Dářko, 30.6.-1.7.2001,
4. pohárový závod Laser Radial

Po slavnostním nástupu rozhodčí zjistili, že nefouká a shromáždili se u baru: Ve 12.00 začali závodníci pokukovat po vodě, kde se začaly objevovat náznaky větru, rozhodčí pokukovali po velmi dobře vypadajících jídlech místního baru. S úderem druhé hodiny odpolední bylo po obědě, vítr se ustálil, slunce pražilo o 106, závody začaly.

Startovní čára byla dlouhá asi 300 m, a tak se z desáté řady startovalo opravdu jen výjimečně. Nutno podotknout, že účast nebyla nejhojnější (jen 10), a to ještě hojnost zachraňoval veterán Dušan Černý připravující se na vrchol sezóny - Mistrovství ČR masters na Bezdrevě.

Vítr byl slabý 2-4 m/s, změny záludné a proto se pořadí na prvních místech často měnilo. Po třech sobotních rozjížďkách vedl Zdeněk Chlup před Maposem, na přední umístění v některé z rozjížděk si však hrábli skoro všichni. Výjimkou snad byl jen Dušan, kterého s námi bavilo zavodit vždy jen první kolo a zbytek rozjížďky pak raději sledoval techniku Evropářek startujících po nás.

Večerní fotbálek se uskutečnil na betonovém plácku na hrázi hned vedle místní hospůdky, a proto balón často končil v houfu konzumentů. Tatínci - konzumenti se chtěli vytáhnout před svými ratolestmi, se kterými přijeli na prázdniny, svým fotbalovým uměním a míče nám kopali. Ty se k nám dostávaly jen sporadicky a často k nám místo balónu přiletěla jen bota s ponožkou. Fotbálek se vydařil.

Neděle jako na Pradědu. Silný vítr 6-10 m/s, déšť a zima praštila o 106. Dvě kvalitní rozjížďky rozhodly o vítězství pro Zdeňka, druhý byl vítěz poháráku z Mlýnu Víťa Lachner, třetí Martin Pospíšil, který je stabilním účastníkem na stupních vítězů.

Dle mého mínění byl na Dářku zatím nejkvalitnější letošní pohár, škoda jen, že si tam nenašlo cestu více závodníků Radiálistů.