Novinky 2013

Takový byl Evropa Cup na Priglu...

16.11.2013

Fotogalerie (průběžně doplňována)
Kompletní výsledky

Vymyslet program na druhý listopadový víkend není v posledních letech složité. Jede se na Evropa Cup. Zbývá tak vyluštit tajenku, která z československých vod je hostitelem této jachtařské regaty. Být pořadatelem sedmého ročníku měla tu čest brněnská přehrada, známá pod názvem Prigl.
Evropa Cup má několik výjimečností: je to poslední jachtařská regata u nás, putuje po různých malebných jachtklubech, účastní se ho nadprůměrný počet závodníků, vždy má nějaké specifické téma a z vítěze se vždy stane otužilec – začátečník, jelikož musí zažít listopadovou koupel. A jaký byl sedmý ročník?
Dějištěm akce byl Jachtklub Brno a do jeho útrob přijelo krásných 41 Evropářek a Evropářů doplněných o početný doprovod. I místní pamětníci u kafíčka na terase říkali, že tolik lodí jedné třídy na přehradě už velmi dlouho neviděli.
  První z doprovodných soutěží byla ryze kreativní a umělecká = originální ztvárnění přihlášky. Nad všemi zcela dominantně vynikala přihláška Martiny Švancarové ve formě lahodného dortu s textací náležící liteře přihlášky. Jen se trochu složitěji vyvěšovala na nástěnku, a tak jsme ji raději rychle snědli.
  I druhá soutěž měla kreativní nádech a tím byla scénka, pokud možno vtipná, jejíž cílem bylo pobavení ostatních u večerního společenského posezení v klubovně. Tato soutěž vítěze nenašla, jelikož všechny kreace byly originální a pro laiky k neposouzení, která je nejlepší: viděli jsme Pipi dlouhou punčochu v originále, Rekonstrukci pádu Chlupika z letošní Pálavské, chlapeckou výpomoc na toaletě, ukázku specifických jachtařských stylů, nezapomenutelné Dejlovy recitace a další a další a další….vše vyvrcholilo poezii o letošním Evropa Cupu, kterou autor Robert předtím několik hodin s potem na čele skládal. Výsledný plod přednesený autorem, Vendy a Kačenskou je zveřejněný pod tímto článkem.
  Poslední třetí specifická soutěž souvisela s jachtařským soutěžením. Po vzoru bývalého závodu oddílových družstev konávaného dříve na Máchově jezeře, se uskutečnil závod týmu a vedle hodnocení jednotlivců, byly vyhlášeny i tříčlenné týmy. V této soutěži zvítězil tým „Laseristů“ ve složení Dan Audy – Tomáš Hlavsa – Zdeněk Chlup, před týmem „Hledáme třetího“ – našli ho: Štěpán Sivý – Petra Ondíková – Jan Škoda a třetími „Viceroy“ ve složení bratři Rozsypalové a Michal Daněk.
  A samotný závod? Bohužel se z důvodu bezvětří odjela jediná rozjížďka, ve které skončil bronzový Martin Rozsypal před druhým Štěpánem Sivým a letošní listopadovou koupel vyzkoušel a stal se vítězem této nejúžasnější regaty Dan Audy.
  Páteční i sobotní večírky se vydařily, Milan Němec s Michalem Daňkem se postarali o báječné hudební melodie a večírky končily se začínajícím ránem. Úspěch večírku dokumentuje například účet Sukiho, který za víkend propil úctyhodných 10 korun za celé malé pivo. Barové holky předvedly své přednosti a odvedly perfektní práci, za což jim patří poděkování, stejně tak jako rozhodčím Laďovi s Richardem. Kódl to bezvadně odřediteloval, manželé Směšní zařídili, Jachtklub Brno velkoryse poskytl své zázemí, takže se štafeta Evropa Cupu se vztyčenou hlavou přesune do dalšího roku – předběžně snad do královského kraje rybníku, na krásný Bezdrev.
  Evropářky a Evropáři spokojeně uzavřeli sezónu 2014 a s vřelým úsměvem, jenž je univerzálním jazykem vlídnosti, dorazí příští rok do Jižních Čech.


Evropa Cup 2013 podle Prsoměrek
Autor: Robert
Přednes: Autor, Kačenka a Vendy

Ahoj Kači, Ahoj Robe,
Vezmem Vendy do trojky?
Při tom dnešním odpoledni
Sejdeme se u bójky
U bílé, u bílé, u bílé.

Bílou bójku tu mám ráda
Ta je pěkně na větru
Na břehu si kopuluje
Kokršpaněl na setru
Chlupatém, chlupatém, chlupatém.

A pak dolů karuselem
Fičíme to na dvojku
Suki křičí na to serem
Ríša spolkl píšťalku
Stříbrnou, stříbrnou, stříbrnou.

A zas stoupem křížem krážem
Labuť klove do sojky
Koreu s rumem sobě hážem
A jsme zase u bojky
U bílé, u bílé, u bílé.

Opět dolů karuselem
Vstříc konci závodu
Rum už došel na to serem
Chlapec hladí jahodu
Červenou, červenou, červenou.

Teď už jenom vzhůru k cíli
Hleďme Laďu na prámu
Snad dojedem, flauta sílí
Koník tleje v salámu
Uherském, uherském, uherském.

Výsledky Evropa Cup 2013

12.11.2013

V příloze najdete výsledky Evropa Cup 2013 a výsledky týmů. Děkujeme všem za účast!

Příloha: Výsledky - Evropa Cup 2013.xls

Evropa Cup 2013 hlasí připraven

04.11.2013

Jste zváni! Letoční témata:
voda - závod tříčlenných družstev
závod - o nejlépe zpracovanou přihlášku
večer - scénka

Vypsání regaty a další informace najdte na stránkách závodu. Kdo ještě není přihlášen, prosím o rychlé vykonání této činnosti na stránkách ČSJ.
Těšíme se v pátek na Priglu!

Evropa Cup - závěrečné pozvání

01.11.2013

Ahoj,

dovoluji si vás ještě jednou pozvat na závěrečný jachtařský závod EVROPA CUP 2013, který se uskuteční v Brně již příští víkend 9.-10.2013.

Přidávám tyto další informace:

- Startovné bude 350,- Kč. Ve startovném je účast v závodě, tričko a možnost bydlení v areálu YC Brno. K dispozici bude také vyhřátá klubovna s možností přespání ve spacákách. (Večírky budou na jiném místě). Toto bydlení bude bezplatné. Bude vybírán jen poplatek za připojení na elektřinu do karavanů a obytných aut - 50,-Kč za víkend.

- předpokládaný časový harmonogram: v pátek bude bar připraven cca od 15:00, v sobotu závodní den cca od 12:00, v neděli od 10:00. Předpokládaný konec regaty v neděli ve 13:00.

Stránky Evropa Cupu: http://www.eurolasersat.cz/evropacup
Přihlášky: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=132164

Zdeněk

Aktuální stav přihlášek k 30.10.2013

30.10.2013

V příloze najdete aktuální stav přihlášených k 30.10.2013. Počet činí aktuálně 27 závodnic a závodníků a zatím je avizovaná účast 1 týmu.
Pro všechny přihlášené budou originální trička. Přihlašujte se na stránkách ČSJ.
Všichni jste zvaní na tuto záverečnou báječnou regatu sezóny.

Příloha: EVROPA CUP 2013 - přihlášení závodníci - stav k 30.10.2013.xls

Vypsání EvropaCupu 2013

25.10.2013

V příloze najdete Vypsání regaty. Přihlášky on-line probíhají na stránkách ČSJ

Příloha: Vypsání Evropa cup 2013.docx

LÁKANEC PRO BABÁČE A KOCÓRY NA EVROPA CUP 2013

17.10.2013

Kemo, našpicuj baterky, abys zgóml, jak proběhne náš betálné vélet s šifama do Štatlu na Prigl. Prigl to je taková ta óbr-lóža za Bastrem. Narychtuj pingl, zajisti laniskama svoji šifu, hoď doma savana a vyšusti fárem na Prigl. Jachtec je u glgjícího fóglčápa a vedle portu s bocmany vohozenýma do bilých mantlů. Už nebude teplotechna, spíš kosa, kocóři neukážou vanilky, ale snad bude zoncna rumplovavat, lapnem bronz, vítr bude fičet a my budeme moci se šifama vohnout róry s bílou, modrou a červenou fanglo a že si betálně zarejsujem. Z večera doklapem do klubovny, a všecko bude tak jak má byt. Škopky, hafo kocórů, kolčení, gulin, fůra lochecu a zončení vo stošest, až začne haprovat krčál. V nedělu morgen vyprošťovací vokurky a znovu se šifama na vasrovicu. Pak pomalu zvedneme kotvy a budeme razit štreku k domášovu. Bude to špicové vélet, určitě se všeci betálně zalochčíme, a komu to politicky góme, si z teho vodtahne fůru spešl dojmů.
Taky hážu cundli, že ve Šrajbecu je vod čtvrtka do neděle špicovej sportovní Vystec! Z Priglu na Vystec je to šalinou pár minut za levnou šmirglplacku.
No, a tak nezbévá, než zahlásit: Zdarec 8.11 na Priglu!

Příloha: Evropacup 2013 - pozvánka.pdf

Evropa Cup - Malý historický exkurz:

16.10.2013

To nejdůležitější, samotný nápad, měli pořadatelé v Chomoutově v roce 2007, kde tento svátek jachtingu vzniknul a regaty se zúčastnilo hned první rok 28 závodníků. Štafetu převzalo maškarní Těrlicko, kam v roce 2008 přijelo ještě o závodníka více než do Chomoutova. Třetí velkorysý ročník s noční lampiónovou rozjížďkou proběhl na slovenském Senci za účasti 22 lodí. Rok 2010 je rokem nezapomenutelné Prahy, na kterou nezapomene 45 závodníků. Předloni se třicet Evropářek a Evropářů sjelo do Unescem zařazené Kroměříže, kde na místním bagráků proběhl dnes už legendární večírek na malinkatém ostrůvku. Zatím poslední ročník se uskutečnil na Seči, kam dorazil podzimní větrný tajfun, který pořádně vykoupal 34 Evropářek a Evropářů. Šťastnou pořadatelskou sedmičku si vylosovalo Brno a doufám, že Šťastní budou všichni, kteří na jih Moravy letos dorazí….
…… V dosavadních šesti ročnících čtyřikrát triumfoval Marra, na slovenském Senci byla nejlepší Petra Šmídová a předloni na Bagráku Jakub Rozsypal... Kdo zažije letošní listopadovou koupel v brněnském Priglu? EvropaCup postupně navštíví všechny krásné vody a jachtařské klubovny naší země, kde mají jachting rádi a lodní třída Evropa věří, že Ty budeš u toho!

Evropa Cup 2013 - SPUŠTĚNO PŘIHLAŠOVÁNÍ

08.10.2013

Dnes bylo spuštěno přihlášování na Evropa Cup 2013, které proběhne na Brněnské přehradě 9.-10.11.2013. Čím dříve se přihlásíte, tím více pomůžete pořadatelům kvalitně tento vrchol sezóny připravit. Přihlašování probíhá prostřednictvím stránek ČSJ. Přihlašování zde

EVROPA CUP 2013 - BRNO (pravděpodobně)

04.10.2013

Ročník 2013 se začíná organizovat velmi opožděně, snad o to úspěšnější bude. EVROPA CUP 2013 se pravděpodobně uskuteční v BRNĚ 8.-10.11.2013!

V průběhu října se na tomto místě dozvíte všechny podbrobné informace, lákadla, zajimavosti a motivy letošního ročníku tohoto nejslavnějšího jachtařského závodu u nás!

Prvním lákadlem k účasti je fakt, že ve stejné době 7.-10.11.2013 probíhá na na Brněnské výstavišti Mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life, který patří mezi nejvýznamnější sportovní akce svého druhu ve střední Evropě. Doporučujeme přijet již v pátek dopoledne a tento veletrh určitě navštívit: http://www.bvv.cz/sport-life/sport-life-2013/profil-veletrhu1/

Příloha: Jachtklub Brno - foto.jpg