Novinky 2012

Evropa Cup - www stránky

17.10.2013

Stránky o Evropa Cupu najdete zde

Dejv

Evropa Cup 2012 a je na půl roku konec...

11.11.2012

Slavný závod LT Evropa, Seč, 10.-11.11.2012, koeficient 1

Průběh letošního Evropa Cup-u byl do konce dramatický nejen pro závodníky, ale i pro organizátory. Trvalý úbytek vody v jezeře, první sníh a mráz před pár dny a nakonec vítr s nárazy až 20m/s to vše vytvářelo nad Evropa Cupem velký otazník.
Ale postupně. K závodu se přes web přihlásilo 45 lodí ze tří zemí, nicméně v sobotu 10.11. se zapsalo pouze 34 lodí ze dvou zemí (Česko, Slovensko - Ukrajina nedorazila). I tak to je vzhledem k datu, množství vody v jezeře a její teplotě 7stupňů C velmi pěkná účast. Jenže již od rána foukal J vítr kolem 10m/s a s přibývajícím dnem stále sílil a kolem 14hod. byly naměřeny i nárazy kolem 20-ti m/s, takže se zdálo, že se nikomu na vodu vlastně ani moc nechce. Přesto něco po poledni vyjelo deset lodí, které původně měly být odtaženy motorákem do prostoru závodu u hráze, kde přece jen nějaká voda ještě zbyla. Nicméně na zadní boční tam byly dříve než motorák . Zde se pak odjely při velmi nepříjemném nárazovém a pulzujícím větru tři rozjížďky. Ty za nadšeného povzbuzování a komentování zbytků závodníků a doprovodu ze skal kolem hradu Ohebu dokončilo z deseti lodí sedm statečných. Dvě lodi přišly o kormidlo, jedna o kicking a s vodou se důvěrně seznámili snad všichni.Kolem 16hod. ale už byli všichni v teple na loděnici a Evropa Cup pokračoval "skluzem" v prostorách hotelu Kapitán. Ale to už je jiná kapitola.
V neděli se po náročné noci na "Kapitánu" nikomu na vodu nechtělo, takže se jen balilo, vyhlásily se výsledky, které najdete na www.sailing.cz a rozdaly se ceny. Vítěz Marek Směšný za vydatné asistence soupeřů, dobře a teple oblečen, byl na oslavu vítězství hozen do zbytku vody, která v jezeře zbyla. To byla úplná a snad vydařená tečka nejen za letošním Evropa Cupem, ale i za letošní jachtařskou sezónou na Seči.
Za pohotovou fotodokumentaci chci ještě na závěr poděkovat Evě Stanovské a Petru Prokopcovi.

TP

Téma a soutěž Evropa Cup 2012

15.10.2012

Sezóna na draka
Sestav svépomocí vlastní stroj a staň se o víkendu aviatikem.


Soutěž Evropa Cup 2012 - Upeč bůček
Vypsání soutěže: Vepřový bůček bez kosti
Sestavte tým - za váš klub, kraj, partu,… nebo bojuj sám za sebe.

Zápisné od pátku
- upečený bůček bez kosti o hmotnosti kolem 0,5kg. Přiměřené množství krájeného chleba.
Okurka nezklame. Papírový tácek potěší.

Každý bůček musí odpovídat níže uvedené vyhlášce Ministerstva zemědělství ze dne 30. 8. 2001.

Hodnocení
se může zúčastnit každý jachtař. Doprovodu je hodnocení povoleno na vlastní nebezpečí.
Osoby nad 50 let se prokazují potvrzením od lékaře o zdravotní způsobilosti.

Vzorky budou označeny číslem. Ochutnávač může ohodnotit max. 3ks v pořadí 1. 2. 3. místo.

Vyhlášení vítězů bude provedeno v sobotu ve večerních hodinách na generálním večírku.

Technologický a hygienický dohled
Záštitu nad dohledem dodržování technologických a hygienických norem převzala Raduš.

VYHLÁŠKA Ministerstva zemědělství ze dne 30. srpna 2001,

(2) Při nakrojení masných výrobků nesmí u nich docházet k uvolňování vody nebo tuku. Vložka masného výrobku nesmí vypadávat z nákroje.
V nákroji nesmí být cizí části, které netvoří součást složení masného výrobku, a otisky razítek.
V nákroji nesmí být nezpracované části, tuhé kůže a kolagenní části, shluky koření nebo jiných složek, pokud nejsou charakteristickým znakem výrobku.

(3) Povrch masných výrobků nesmí být oslizlý, lepkavý, netypicky svraštělý nebo porostlý plísní, pokud se nejedná o ušlechtilé druhy plísní charakteristické pro daný výrobek, ani jinak narušený. Chuť masného výrobku musí být typická pro daný výrobek, nesmí vykazovat cizí příchutě nebo příchuť po narušené surovině.

Příloha: drak%20papir.jpg

Evropa Cup 2012 - Seč - Pozvánka

13.09.2012

SEČ, 10.-11.11.2012,YC PARDUBICE, Evropa - Koeficient 1, 6. ročník,
YC Pardubice

Letos zavítáme na malebnou Seč na řeku Chrudimku. Na jejích skalnatých bocích se nacházejí zříceniny hradů Vildštějn a Oheb. Leží v chráněné krajinné oblasti Železných hor, na okraji Českomoravské vrchoviny se zachovalými lesy, skalami, potoky a naučnými stezkami. V nedalekém okolí je mnoho historických budov a památek, několik hradů a zámků, rozhledny a skanzen. Hluboké lesy protíná množství turistických, cyklistických a běžkařských tras a stezek a nechybí ani koňské stezky. A samotná Seč nabízí možnosti přírodního koupání, potápění, rybolovu, surfování a samozřejmě….. jachtaření!
Že to zní pohádkově? Vždyť EVROPACUP pohádkový je, je to nejpopulárnější závod Evropářek a Evropářů….

Malý historický exkurz:
To nejdůležitější, samotný nápad, měli pořadatelé v Chomoutově v roce 2007, kde tento svátek vzniknul a regaty se zúčastnilo hned první rok 28 závodníků. Štafetu převzalo maškarní Těrlicko, kam v roce 2008 přijelo ještě o závodníka více než do Chomoutova. Třetí velkorysý ročník s noční lampiónovou rozjížďkou proběhl na slovenském Senci za účasti 22 lodí. Rok 2010 je rokem nezapomenutelné Prahy, na kterou nezapomene 45 závodníků. Loňský rok se třicet Evropářek a Evropářů sjelo do Unescem zařazené Kroměříže, kde na místním bagráků proběhl dnes už legendární večírek na malinkatém ostrůvku.
…… V dosavadních pěti ročnících třikrát triumfoval Marra, na slovenském Senci byla nejlepší Petra Šmídová a loni na Bagráku Jakub Rozsypal... Kdo zažije letošní listopadovou koupel v Seči? EvropaCup postupně navštíví všechny krásné vody a jachtařské klubovny naší země, kde mají jachting rádi a lodní třída Evropa věří, že Ty budeš u toho! Letos na Seči!

Zdeněk Chlup

Příloha: Evropacup 2012 - pozvánka.pdf