Novinky 2011

Evropa cup 2011 - jak to bylo

20.11.2011

Kroměříž - 12.-13.11.2011

Skvělí literáti dokáží fantasticky popsat atmosféru Provence, a jak tam voní tymián. Ale zažít to osobně je stejně něco víc. Dovolím si to přirovnat k Evropacupu. I kdybych byl dobrým literátem, kdo neabsolvuje dnes již tradiční rozloučení s jachtařskou sezónu, nemůže z psaného slova nikdy nasát tu pravou atmosféru.
Letošní ročník v tradičním listopadovém termínu v překrásné historické Kroměříži v malebném místním jachtklubu absolvovalo 30 Evropářek a Evropářů a početný doprovod, což je po Praze druhé nejvyšší číslo. A po oba dva dny bylo krásné slunečné mrazivo…jen moc nefoukalo, vítěze letošního ročníku určily dvě rozjížďky. Jím se stal a zaslouženou koupel vychutnal Jakub Rozsypal, který však pořádně bojoval. Spravedlnosti Evropacupu však neušel a jeho tělo se zkonfrontovalo s 3°C teploty vody.
Čím byl letošní ročník výjimečný? Tak hlavně tím, že byl. A také pohostinností místních, rozjížďkou na ostrov, kde se uskutečnila zajímavá soutěžní a taneční party zakončena velkolepým ohňostrojem a vloženým závodem na tříkolce.
Děkujeme všem za účast a pořadatelům za to, že připravili takový ročník, že všichni následující budou muset hodně dělat, aby udrželi hodně vysoký standard EvropaCupou. A kde bude příští rok? Snad na atraktivním Píšťanském jezeře v Českém středohoří v Lovosicích nebo pohádkové Seči. EvropaCup kvete. Až vykvete na Dlouhých stráních v Jeseníkách, stane se nesmrtelným. I tato destinace se začíná domlouvat. Krásnou zimu a jaro, ať je opět s jachtingem.

Zdeněk

Pozvánka 2011 - Evropa Cup

23.10.2011

EVROPACUP 2011, 12.‐13.11.2011, Kroměříž - Bagrák,lodní třída: Evropa, koeficient 1

Ahoj,
v příloze najdete motivační pozvánku na závěrečný závod sezóny Evropa Cup 2011 a současně mapu kudy na bagrák v Kroměříži.

Příloha: Evropacup2011-pozvánka.pdf