Novinky 2008

Evropa Cup 2008 - Těrlicko

11.11.2008

Těrlicko 8.-9.11.2008, koeficient 1, LT Evropa

Výsledky v příloze!

Nemohl jsem odmítnout. Vidět u nás v listopadu závodit 30 Evrop vyžaduje hodně bujnou fantazii a když si navíc uvědomíte, že závodily postavy umělecké – baletka, postavy ze života všedního – mechanik, babička, myslivec, těhotná žena a třeba i uchyl, postavy pohádkové – kouzelník, smrtka, princezna, čmelák a navíc nechyběli ani významné osobnosti – pan prezident Václav Havel a mnoho dalších, zní to jako proslov, za který je možnost odvézt pacienta do ústavu doktora Chocholouška. Bylo tomu však skutečně tak. Druhého ročníku regaty, která zavírá vodu a zve na naši zeminu sníh se zúčastnilo 29 Evropářek a Evropářů z celého Československa. Nezbytnou rekvizitou každého pak bylo převlečení do úboru, tak jak se v civilu neznáme.

Jachtklub Česká Těšín sídlící na Těrlické přehradě Kraje
Moravskoslezského otevřel pohostinnou náruč už v pátek a lidové ceny místného baru byly tak přívětivé, že někteří nadržení závodníci (rozuměj sportovně nadržení) přepálili začátek a v sobotu místo jachtařských dovedností předváděli jak se dá spát dlouho a intenzivně. Naštěstí pro ně v sobotu nefoukalo, a tak jedinou podvečerní rozjížďku zaspal jen jeden závodník, toho druhého probudil mazlavý exkrement v jeho lóži.
I sobotní večer byl vydařený, a ti co byli nezapomenou, ti co nebyli, by stejně neuvěřili. V neděli pak za slunečného počasí přišel i kvalitní čerstvý vítr 3-7m/s, a tak i jachtařská část závodu byla na ledničku s hvězdičkou.
Radimovi Čudkovi jako hlavnímu šéfovi regaty, předsedovi klubu, který se nesmazatelně zapsal do podvědomí všech svými rétorickými proslovy, všem na baru, všem motorářům, jejichž motory pracovaly téměř bezchybně a k výpadkům docházelo jen když vyjely na vodu, panu Kačenkovi, který jako David Haselhof zachraňoval motoráře, patří velké poděkování za uspořádání druhého ročníku Evropacupu.
Druhý ročník vyhrál stejně jako ten první Mareček Směšný, kterého nenapadlo po skončení vyhlášení výsledků nic lepšího než se (téměř) dobrovolně v listopadověm Těrlicku vykoupat. Po loňském Chomotově a letošním Těrlicku převzal štafetu pořadatelů slovenský Senec.


Zdeněk Chlup

Příloha: Evropa cup 2008.pdf