Novinky 2022

Dovětek Lenky Balzerové

16.11.2022

Víkend přivítal na 40 natěšených nadšenců z řad aktivních i pasivních Evropářů na Plumlovské přehradě. Vzhledem k husté mlze už příjezd do areálu byl malým dobrodružstvím, naštěstí ale nikdo nezabloudil a do vyhřáté klubovny s bohatým barem nakonec trefili všichni. A už se mohla ladit forma na sobotní závod v kombinovaném stylu Tour de France (čti Túr de Plumlov), kde jsme očekávali střet s konkurenční akcí podobně natěšených otužilců, kteří se chtěli účastnit vloženého závodu „O studenó čapo“.
V sobotu nás sice vzbudilo sluníčko, ale dopoledne nás již opět zahalila milosrdná mlha, která částečně skryla otužilce i unavené tváře některých závodníků, kteří svou vrcholnou formu načasovali již na páteční večer. Na vodu se vyráželo dle časového rozpisu do husté mlhy, kterou nerozfoukal ani lehký větřík, který umožnil závodníkům odjet tři kvalitní rozjížďky s povinnou zastávkou na tzv. „refreshing“. Senzacechtivím divákům však tato část závodu zůstala skryta v mlze a mohli si podle zvukových signálů pouze domýšlet, co se na vodě děje. Ale to už jachtařská část závodu končila a závodníci se bleskurychle převlékali do cyklistických dresů a připravovali své bicykly na druhou část závodu. A nutno dodat, že fantazie našich závodníků opět nezklamala a mohli jsme obdivovat rozmanité kreace a výzdobu závodních strojů. Tentokrát byl „refreshing point“ připraven v polovině závodu na hotelu Zlechov, kde závodníci doplnili minerály a ionty a již se spěchalo zpět na klub na vepřo knedlo zelo. Bylo vidět, že spousta závodníků už v sobotu měla takzvaně dost a že si sáhla až na své pomyslné dno, proto sobotní večírek probíhal v poklidné atmosféře za doprovodu zpěvu a kytar.
V neděli nefoukalo a tak již po obědě následovalo vyhlášení s tradiční koupelí vítěze závodu Bobka a srdceryvné loučení. Tak příští sezónu AHOJ!

Evropa Cup 2022 - pozvánka 2

04.11.2022

Ahoj,
připomínám, že již za týden touto dobou se setkáme na Plumlově, abychom společně sdíleli své radosti v rámci Evropa Cupu 2022! Aktuálně máme přihlášeno 30 kousků a pevně věřím, že to ještě znásobíme. Přijeďte, tamější pořadatelé to připravují tak, že to bude báječné.
Takže prosím, přihlaste se a pošlete fotky dle instrukcí.
Krásný víkend a příští pátek Aloha na Plumlově!
Zdeněk

Stránky Evropa Cupu: http://eurolasersat.cz/evropacup
Laskavě žádáme o přihlášení se co nejdříve na webu ČSJ: http://sailing.cz/prihlasky/222214

EVROPA CUP 2022 - Le TOUR
PLUMLOV, 12. – 13. LISTOPADU
Evropa — koeficient 1, 15. ročník

Příloha: Evropa Cup 2022 - stav přihlášených k 4.11.2022.xlsx

15. ročníků Evropa Cupu

04.11.2022

1. ročník 2007 - Chomoutov - Zrození
2. ročník 2008 - Těrlicko - Maškarní
3. ročník 2009 - Senec - Lampionová jízda
4. ročník 2010 - Praha - O nejrychlejšího Šemíka
5. ročník 2011 - Kroměříž - Pařba na ostrůvku
6. ročník 2012 - Seč - Drakiáda
7. ročník 2013 - Brno - Lákanec pro babáče a kocóry
8. ročník 2014 - Bezdrev - Leklá ryba taky ryba
9. ročník 2015 - Olešná - S řízkem v gala do Modré ústřice
10. ročník 2016 - Velké Dářko - Staň se pánem kožichů
11. ročník 2017 – Máchovo jezero – Evropa v srdci romantika Máchy
12. ročník 2018 — Hlučín — Dovalte Farat
13. ročník 2019 - Poděbrady - Fešák lázeňský
...........2020 - ročník zrušen - Covid
14. ročník 2021 — Jesenice — Slavnosti piva
15. ročník 2022 - Plumlov - Le Tour de Evropa Cup

Evropa se vrací domů - Pozvánka na Evropa Cup 2022

24.10.2022

LE TOUR de EVROPA CUP

Evropa Cup 2022 – Plumlov – 12.-13.11.2022

Co si budeme povídat, cyklistika byla vždycky součástí suché přípravy každého Evropáře. Nemůžeme pořád trénovat na vodě. Když je bezvětří, nezbývá Evropáři nic jiného než vyměnit gumu za přiléhavý cyklistický dres (naštěstí je také obtažený) a dohánět fyzickou přípravu hltáním kilometrů v blízkosti domovské vody a netrpělivě přitom vyhlížet, zda se přeci jen nerozfouká. Vytáhněme tedy zašlé cyklistické dresy, oprašme bicykly a pojďme spojit suchou i mokrou přípravu do jedné. Kde jinde, než ve městě cyklistů!
DRESS CODE: retro cyklistický dres, vhodný na použití na vodě i na břehu.

HLAVNÍ ÚKOL:
a) dovézt Evropu a jízdní kolo; závod se pojede ve stylu Tour de Plumlov - jak na vodě, tak na břehu, počítá se součet časů, nejnižší čas vítězí a vítěz přebírá putovní pohár;
b) světýlka na vánoční stromeček na baterky nebo jiná vtipná výzdoba; bude použito jako výzdoba na kolo;
c) poslat na e-mail 2-4 fotky ze svých evropářských začátků ve formátu JPG;
email: zchlup@atelierchlup.cz

PROGRAM:
PÁTEK – příjezd, zahajovací večírek s rock/disco music, na koštu vícero druhů malovýrobních piv; hutná zábava, bar pojede na 120%; možnost tréninku do 22:11.
SOBOTA – ráno přihlášky a převzetí zajímavého upomínkového předmětu; nástup, společné foto; jednotlivé rozjížďky v etapovém formátu, možnost dle podmínek a chuti vložené časovky, vrchařské etapy a týmové etapy; v podvečer hromadná etapa na kole kolem Plumlovské přehrady se zastávkou v depu; večer: vtipné okomentování u prezentace foto-evropářských začátků jednotlivých účastníků.
NEĎELE - Etapy Tour de Plumlov; v poledne společný oběd, závěrečný nástup a ukončení jachtařské sezóny v zemi koruny Moravské.

Další organizační informace:
• startovné 1.000 Kč (v ceně: pobyt v areálu včetně el. pro vlastní automobily, organizace závodu, doprovodný program, společná večeře v sobotu a oběd v neděli, upomínkový předmět); platba v hotovosti v sobotu ráno.
• kapacita elektrické sítě je omezena, zajištění vlastního nezávislého topení je doporučováno.
• možnost ubytování v naší loděnici, ve 4 lůžkových pokojích (počet 5 pokojů); úhrada využití pokojů nutná vzhledem k vytápění elektrickými přímotopy; objednávky: Marra.
• bar bude plně zajištěn po celou dobu akce.
• laskavě žádáme: přihlaste se co nejdříve na webu ČSJ: http://sailing.cz/prihlasky/222214

Příloha: Evropa_Cup_2022_Plumlov - POZVÁNKA.pdf

Evropa Cup 2022 - Plumlov

04.08.2022

Plumlovská přehrada, 12. – 13. listopadu
Evropa — koeficient 1, 15. ročník

Evropa cup 2022 – TOUR DE PLUMLOV – JACHTING ALA CYKLISTIKA

Stránky Evropa Cupu: http://www.eurolasersat.cz/evropacup
Přihlášky přes web ČSJ zde: https://www.sailing.cz/prihlasky/222214