Novinky 2017

Evropářský kvíz

15.11.2017

PDF forma v příloze

Příloha: Evropářský kvíz.pdf

Evropa Cup 2017

15.11.2017

Evropa Cup na Mácháči, pivo, rum, ať sa páči!
Evropa Cup na Mácháči, Evropáři si prdel máčí.
Evropa Cup na Mácháči, v jachťáku si hubu smáčí.
Evropa Cup na Mácháči, Audymu se za kormidlem práší.
Evropa Cup na Mácháči, Bezděz jako na pekáči.
Evropa Cup na Mácháči, Zdenál v hubě lano tlačí.
Evropa Cup na Mácháči, tam nejezdí žádní sráči.
Evropa Cup na Mácháči, přežiješ jen v sucháči, posilněný alkoholem, každý se tu stává bohem.
Evropa Cup na Mácháči, sjeli se sem všichni frakáči!

To jsou charakteristické verše účastníků 11. ročníku Evropa Cupu. Součástí Mácháčského závodu byla i anonymní anketa, ve které:
1.  nejvíce by si účastníci přáli jeden z dalších ročníků Evropa Cupu na Barboře či Krnově. Ze zajímavých destinací byly zmíněny Dlouhé stráně, Hawaii či Japonsko. Mimochodem ty Dlouhé stráně by byly fakt pecka!
2.  V otázce s nadsázkou, která třída by se měla slavnostně spálit, se ukázala odvěká přátelská rivalita Evropářů a Laseristů. Originální byla určitě i odpověď: „všechno co začíná RS“.
3.  Co mají Evropáři nejraději se ukázalo v otázce, kterou putovní trofej by nejraději získali. Jen minimum hlasů získala trofej pro Mistra ČR či vítěze Poháru ČR. Zcela suverénně tuto otázku ovládla odpověď „Prsoměrka“. A z nejzajímavějších jiných odpovědí cituji: „Jakoukoliv, hlavně už konečně nějakou…“ a „Cena draka Plumlov!“
4.  Nejvíce (asi) Evropářek by chtělo Mont Blank zdolat s Ríšou Kafkou mladším, ale zazněla i odpověď „Zásadně odmítám chodit po horách!“
5.  A s kterou Evropářkou byste chtěli uvíznout ve výtahu? Prim získala Kačka Mojdlová, i když v této otázce bodoval i Vlastik Valouch.

V páteční večer se na stůl do klubovny v Doksech přinesly umělecká díla v podobě perníků na téma Evropa Cup 2017. A ta barevnost a originalita děl ve své kvalitě a originalitě připomínala slavné obrazy a sochy Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y PICASSA. A u něho byste určitě také neuměli určit, které dílo bylo to nej.

V sobotní odpoledne jsme se přenesli téměř o 200 let zpět do doby našeho slavného romantického básníka Karla Hynka. Honosné róby romantismu se musely vrýt do paměti snad všech účastníků. Po nalodění na parník proběhla v sobotní podvečer alegorická jízda po Máchově jezeře zakončena v útulném podniku Hámových.

Evropa Cup bez jachtingu není ono. A ono letos foukalo fakt hodně. Nejeden z nás zažil koupel. A tak dvě listopadové rozjížďky v bušáku asi stačily. A Venca, který se nekoupal v závodě, to udělal až v neděli po vyhlášení výsledků. Protože vítěz tohoto prestižního závodu do vody zkrátka musí!

Ty největší poděkování patří: 1. Tamějším pořadatelům v čele s hlavním pořadatelem Romanem Kalou. 2. Dářko týmu, který odvedl obrovské pensum práce, která možná není tolik vidět, ale bez ní by to nešlo. 3. Všem, kteří přijeli!

A co udělalo radost závodníku Chlupovi? Odpověď je ve dvou rovinách: Tou první je fakt, že se závodu zúčastnili závodníci, kteří se (téměř) narodili ještě za císaře pána, ale i ti, jímž začíná ročník narození číslem 2. A tou druhou rovinou je, že počet účastníků dělá z této listopadové regaty jeden z největších jachtařských závodů u nás.

A co by udělalo radost závodníku Chlupovi? Kdybychom se příští rok v páteční podvečer 9.11. opět všichni sešli v nějaké vyhřáté klubovně v malebném českém jachtařském klubu na dalším ročníku této úžasné série závodů jménem Evropa Cup!

Pěknou zimu!

Příloha: Vysledky - Evropa Cup 2007 - 2017.xlsx

Odkazy

15.11.2017

FOTKY:
https://www.zonerama.com/YCPardubice/Album/3879434
https://photos.app.goo.gl/OckfyyleLiwZqQWd2

stránky ALT Evropa: http://www.europeclass.cz/

evropářský kvíz na stažení: https://drive.google.com/open?id=1-G5K7Bj0DSFA7ipGArlgNgdZNgkMxYv-

Každý evropář je romantik - aneb EVROPA CUP 2017

15.11.2017

Je to v listopadu, má to svoje téma a všichni se na to těší celou sezónu, co je to??

Ano, je ten nejlepší a nejdůležitější závod sezóny. Letos pořádaný jacht klubem Doksy na Máchově jezeře.
Jak už bývá zvykem, každý ročník je něčím specifický. Po loňské kožichové párty na Dářku jsme se posunuli kousek dál a to hlavně v kulturním slova smyslu. Úkol zněl jasně. Musíte vypadat jako z období romantismu.
Vše to začalo pátečním uvítacím večírkem. Postupně jsme se scházeli ve vyhřáté klubovně místního jacht klubu. Za rytmu živé hudby došlo i na tanec. Dalším úkolem každého závodníka bylo, dovést nejoriginálnější perník s evropářskou tématikou. Stůl se postupně plnil hezčími a originálnějšími nápady všeho druhu, dokonce došlo i na "sypký" bílý perník. V průběhu večera přicházela i chuť na sladké, a tak jsme soutěž o nejlepší perník předčasně ukončili, a pustili se do nich.

V sobotu bylo v plánu provětrat naše stroje a sklouznout se na místním moři. Již od rána vál lehký studený vítr, a tak se všech 48 závodníků s chutí pustilo do příprav na vodu. Pro některé jeden z mála závodů za rok, pro některé třeba dvacátý, ale důležitost vyplutí brali všichni stejně. "Na Mácháči jenom v sucháči." i tak by se daly nazvat podzimní podmínky, které ten den panovaly. Vítr zesílil na 6-8 m/s a chodil dost nárazově. Hodně závodníků okusilo teplotu vody nejen při nastupování na loď. Odjeli se dvě rozjížďky a tím jsme uzavřeli závodní sezónu. Vítězem Evropa cupu se stal Venca Novotný, před Šárkou Bauerovou a Zdeňkem Chlupem.

V odpoledních hodinách nás čekal výlet na parníku okolo rybníka. Povinná výbava byl oděv z období romantismu. Cílem výletu bylo dopravit se do hospody na kraji rybníka, kde nás čekalo občerstvení a příjemná atmosféra za rytmu našich mladých evropářských hudebníků.
Večerní program se dále odehrával na klubovně v jacht klubu. Tak trochu "seriózní" zábavu nám připravil Zdenál, čímž dokázal jak je naše lodní třída zajímavá, s bohatou historií a současností. Evropářský kvíz hrálo celkem 7 týmů. Hádali jsme otázky všeho druhu, zapátrali v pamětích a občas i tipovali. Vítězným týmem se stal tým Stará Chlupatá.

A tak nějak probíhal Evropa cup 2017 na Mácháči.

Děkujeme Romanu Kalovi a místnímu klubu za uspořádání tak důležitého závodu a těšíme se na další ročník.

Ríša Kafka ml.

Poslední pozvánka

05.11.2017

Posílám poslední pozvánku na letošní Evropa Cup. Za týden touto dobou budete sedět doma ve svém sofa a s blaženým výrazem na tváři vzpomínat na právě skončený Evropa Cup. Tomu bude předcházet váš páteční příjezd na toto vyvrcholení jachtařské sezóny 2017.
Nezapomeňte na Mácháč přivést: sebe, svou evropku,oblečení romantismu, perník na téma Evropa Cup, evropářskou soutěžní a dobrou náladu.
Vše se připravuje a bude připraveno. V pátek 10.11 Aloha na Mácháči!

Příloha: evroparsky kviz.jpg

Evropa Cup 2017 se blíží....

26.10.2017

Evropa Cup se rychle blíží. Ti co se ještě nepřihlásili, ať rychle napraví, protože 100 nás ještě není.
A za chvíli si na Evropa Cup nezapomeňte vzít:
1.  sebe,
2.  perník na téma Evropa Cup,
3.  oblečení romantismu,
4.  evropu,
5.  evropářskou dobrou náladu.
Vše se připravuje, bude velká evropářská soutěž a krásné zakončení jachtařské sezóny 2017! V podvečer 10.11. „ahoj“ na Mácháči!

Příloha: Evropa Cup 2017 - Stav přihlášených k 26.10.2017.xlsx

Vypsání regaty a informace

05.10.2017

CTL       171722
datum konání    11-12.11.2017
vodní plocha     Máchovo jezero
pořadatel     YC Doksy a ALT Evropa
třída a koeficient   Evr-1 VPOZ (zúčastnit se lze i bez licence)
stránky závodu   http://www.eurolasersat.cz/evropacup
přihlášky    http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722

Časový plán závodu
Pátek     
příjezd a společenský večer v klubovně s živou hudbou (21:00 - 24:00), večeří a pivem.
soutěž o neoriginálnější perník na téma Evropa Cup (takže doma upéct a načančat)
Sobota    
sportovní část jachting – rozsah dle větru a počasí
16:00 - nalodění na parník v kostýmech romantismu (každý si doveze), okružní plavba po jezeře a přistání v Rybářské baště u Martina Hámy. Na parník vzít hudební nástroje.
17:00 - Večeře (raut) v Rybářské baště a přilehlém party stanu, soutěž, zábava, pivo. Později v průběhu večera přesun do YCD po břehu a pěšky a pokračování společenské zábavy v klubovně u krbu.
Neděle    
sportovní část jachting – rozsah dle větru a počasí a chuti
Vyhlášení výsledků, rozloučení s kamarády, popřání pěkných Vánoc a odjezd domů
       
Přihlášky a závody
Se podávají v místnosti ZK, startovné je 500,- Kč. V závodě je třeba pečlivě sledovat člun ZK.

Ubytování
V areálu YCD se dá spát v obytných přívěsech, autech, (možná i ve stanech, když bude kostým hodně huňatý). Poblíž jsou hotely, penziony pro ty, kteří by raději pohodlnou postel, teplou sprchu a vydatnou snídani. Posílám odkaz: https://www.hotel.cz/machovo-jezero-stare-splavy/sortby-distance/; www.trivago.cz nebo přímo na stránky jednotlivých hotelů a penzionů.

Můžu doporučit Hotel Kamýk http://hotelkamyk.cz/ , je blízko od jezera v Doksech, je slušný, využívali jsme ho při větších akcích klubu v minulosti. Hotel Port (https://www.hotelport.cz/) je přímo na břehu jezera, je sice dražší, ale velmi kvalitní a taky máme dobré zkušenosti. Nebo potom Hotel Grand (http://www.granddoksy.cz/cs/ ) Hotel Bellevue (http://bellevue-hotel.cz/ ) oba jsou kousek od jezera, v Doksech, pěšky 10 až 15 minut.

Pozn. V areálu YCD máme 1 sprchu a 2 umyvadla v loděnici, 1 WC. Při podobně velkých akcích to běžně stačilo. Elektrická přípojka je ale slabší, myslím jen 32 A.

Summary
Přihlásit se co nejdříve na stránkách svazu ČSJ: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722
Vytvořit co nejoriginálnější perník a přihlásit ho do páteční soutěže.
Závodit
Na odpoledne si připravit kostým romantismu
Zúčastnit se soutěže
Zúčastnit se nejlepšího závodu sezóny a důstojně ukončit jachtařskou sezónu 2017 protože Evropa Cup je jachting….

Příloha: Evropa Cup 2017 - vypsání regaty.pdf

Evropa Cup se bliží ... přihlašujte se

10.09.2017

Máchovo jezero, 11.-12.11.2017, YC Doksy + ALT Evropa

Prosím přihlašujte se zde: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722

Přípravy jsou v plném proudu.

Seznam přihlášených k 10.9. najdete v příloze.

Příloha: Evropa Cup 2017 - Stav přihlášených k 10.9.2017.xlsx

EVROPA CUP 2017

18.08.2017

Máchovo jezero, 11.-12.11.2017, YC Doksy + ALT Evropa

Stránky závodu: http://wwww.eurolasersat.cz/evropacup

Prosím přihlašujte se zde: http://www.sailing.cz/prihlasit.php?ctl=171722
ČÍM DŘÍVE, TÍM LÉPE!!!

Další informace budou postupně zveřejňovány!

Pozvánka Evropa Cup 2017

18.08.2017

Ano! Asi každá Evropářka a Evropář ví, že číslo 11 je číslo našeho Marečka. 11. ročník toho nejslavnější jachtařského závodu u nás – Evropa Cupu se uskuteční na romantickém rybníku, kterým je malebné Máchovo jezero. A letošní ročník se uskuteční v 11 měsíci ve dnech 11-12. Těch jedenáctek je tedy tolik, že je jasné, že nás čeká něco neopakovatelného.
Co nás čeká?
Opět nezapomenutelná regata. 1) V pátek 10.11. po příjezdu bude probíhat velký uvítací večírek v místní klubovně a vrcholem večera bude vyhlášení soutěže o nejoriginálnější perník vyrobený na téma Evropa Cup na Máchově jezeře. Každý účastník tak má domácí úkol jeden exemplář připravit a dovést. Jednak si to natrénujete na blížící se Vánoce, a pokud vyhrajete, darujete vítězi Evropa Cupu jednu z vítězných trofejí. 2) V sobotu i neděli se určitě alespoň chvíli bude závodit – jak počasí dovolí. Svoje mazlíky Evropky si tedy vemte s sebou. 3) V sobotní večer proběhne v týmech vědomostně-zábavná soutěžní hra na téma Evropa v zemích koruny České. Kompletní přípravu hry zajistí pořadatelé. 4) A jelikož Mácha, to je romantismus – večerní ples proběhne v oděvu 19.století. Připravte se tedy prosím tak, abyste večer byli stylizování do oděvu této doby. Proběhne projížďka parníkem po jezeře, kterým je Velký rybník zakončená v nedaleké restauraci. Zakončení sobotního večera proběhne opět v klubovně jachtklubu Doksy.
Další informace o tomto vrcholu jachtařské sezóny v České republice budou v říjnu zveřejněny ve vypsání regaty. Už teď se však prosím přihlašujte a 11.-12. listopadu zúčastněte letošního ročníku této výjimečné regaty. Jste srdečně zváni!

Příloha: Evropa Cup 2017 - pozvánka.pdf

Nápověda

18.08.2017

STYL OBLÉKÁNÍ ŽEN
Romantismus, plný fantazie, návratů k přírodě i historii vtiskl svůj charakter především dámskému oděvu. Přirozeně ženský styl zdůrazňuje sukně. Ta byla nejdříve rozšířená jen mírně, později dostává podobu kužele množstvím spodniček, které vyztužují lehkou látku oblíbených květinových nebo kostkovaných vzorů. Ženskost podtrhuje i upnutý živůtek, jehož dekolt odhaluje i části ramen. Úzký, téměř vosí pás vyžaduje korzet. Dojem útlého pasu opticky zvětšovaly široké rukávy. Ty dosahovaly opravdu úctyhodné šíře a nejrůznějších tvarů. Za chladných dnů si přes šaty přehodily šátek či šálu nebo ho jen tak přeložily přes ruku. Klobouky byly důležitou součástí 19. Století. Zdobily se peřím, stuhami, umělým ovocem, květinami...atd. Na účesy se dával také velký zřetel. Byly to účesy velice složité, připomínající výzdobu krinolín. Pomocí falešných příčesků, ozdobných hřebínků, stuh a květin vytvářely dámy na hlavách fantastické kompozice z pevně utažených vlasů a volně spadajících lokýnek s vpletenými ozdobami. Hodně se používaly rukavičky. Na vycházkách, ve společnosti, natož ve společnosti tak významné, jako byla plesová. Rukavičky byly většinou bílé z hedvábí. Na ples se nosily i vějíře, zavěšené na šňůrce se třapečky. K večerním šatům se přidávaly šperky. Ať už zlato nebo drahé kamení.

STYL OBLÉKÁNÍ MUŽŮ
Frakový kabát zůstává i v době romantismu nejrozšířenějším vycházkovým i společenským oděvem. Oblečení mužů bylo daleko pestřejší, než je dnes. Barevný frak doplňovaly kalhoty jiné barvy. Byly dlouhé,úzké, vpředu nad botou obloukovitě vystřižené, aby se neřasily. K fraku se ještě používaly pestře květované a kostkované vesty z hedvábí či saténu. Taky košile se stojacím límcem se nosily. Kravata z poloviny 19. Století se však k těm dnešním příliš nepodobala. Její vázání bylo totiž neobyčejně složité. V kravatě se měla zrcadlit mužova osobnost. Dobře oblečeným mužům nesměl chybět cylindr. Cylindr mohl být i barevný, ale zejména oblíbený byl světle šedý. K vycházkovému oděvu mužů patřila tzv.,,špacírka“, což byla lehká hůlka. Nejen ženy dělaly experimenty s vlasy, ale i muži. Těm naopak rámovaly tvář dlouhé licousy, nad vyholenou bradou si někteří pěstovali knír, jak to někteří dělají dodnes.

Malý historický exkurz

18.08.2017

1. ročník 2007 - Chomoutov - Zrození
2. ročník 2008 - Těrlicko - Maškarní
3. ročník 2009 - Senec - Lampionová jízda
4. ročník 2010 - Praha - O nejrychlejšího Šemíka
5. ročník 2011 - Kroměříž - Pařba na ostrůvku
6. ročník 2012 - Seč - Drakiáda
7. ročník 2013 - Brno - Lákanec pro babáče a kocóry
8. ročník 2014 - Bezdrev - Leklá ryba taky ryba
9. ročník 2015 - Olešná - S řízkem v gala do Modré ústřice
10. ročník 2016 - Velké Dářko - Staň se pánem kožichů
11. ročník 2017 – Máchovo jezero – Evropa v srdci romantika Máchy

To nejdůležitější, samotný nápad, měli pořadatelé v Chomoutově v roce 2007, kde tento svátek jachtingu vzniknul a regaty se zúčastnilo hned první rok 28 závodníků. Štafetu převzalo maškarní Těrlicko, kam v roce 2008 přijelo ještě o závodníka více než do Chomoutova. Třetí velkorysý ročník s noční lampiónovou rozjížďkou proběhl na slovenském Senci za účasti 22 lodí. Rok 2010 je rokem nezapomenutelné Prahy, na kterou nezapomene 45 závodníků. Další rok se třicet Evropářek a Evropářů sjelo do Unescem zařazené Kroměříže, kde na místním bagráků proběhl dnes už legendární večírek na malinkatém ostrůvku. Další ročník se uskutečnil na Seči, kam dorazil podzimní větrný tajfun, který pořádně vykoupal 34 Evropářek a Evropářů. Šťastnou pořadatelskou sedmičku si vylosovalo Brno, kde 41 účastníků závodilo v týmové soutěži trojic. V roce 2014 se originálního setkání na pontonu uprostřed Bezdreva zúčastnilo s pohostinnými Jihočechy 27 jachtařů. Devátý ročník hostila Olešná ve znamení baru u Modrá ústřice, kterou navštívilo 37 hostů. Loňský desátý ročník se lodní třída Evropa vrátila domů, na Velké Dářko, byla pravá dářkovská zima, ale v kožichách bylo rekordnímu počtu 46 závodníků moc dobře.
Letos se tento putovní závod přesouvá na romantické Máchovo jezero! Od pátku 10.listopadu v YC Doksy!
…… V dosavadních deseti ročnících čtyřikrát triumfoval Marra, na slovenském Senci byla nejlepší Petra Šmídová, na Bagráku Jakub Rozsypal a v Brně Dan Audy. Vedle Orlíku si Milan Soukal oblíbil a podmanil Bezdrev, Michal Tichánek byl nejúspěšnější na Olešné a Zdeněk Chlup zažil chuť ledového Dářka.... Kdo zažije letošní listopadovou koupel na Máchově jezeře? EvropaCup postupně navštíví všechny krásné vody a jachtařské klubovny naší země, kde mají jachting rádi a lodní třída Evropa věří, že Ty budeš u toho!

Evropa Cup 2017 - Mácháč

14.08.2017

Evropa Cup 2017 - Mácháč

Máchovo jezero, 11.-12.11. 2017, YC Doksy + ALT Evropa

Pořadatelé připravují originální program a nezapomenutelné zážitky. Více informací bude postupně zveřejňováno na těchto stránkách!