LaserSat 26

110 let jachtingu v Čechách - Lipno 2003

HOP regata, Nechranice,
13.-14.9.2003

Modrý hrozen, Nové Mlýny - Pavlov, YC Dyje Břeclav,
20.-21.9.2003

7. Česká námořní rallye, Chorvatsko
11.-18.10.2003

Boat Brno 2003

DĚTI, staňte se závodními jachtaři!!!

PROJEKT OPTIMIST BRNO

Sail Melborne, ISAF Grade 1, 12.-17.1.2004, Melborne - Austrálie

Servis

PROJEKT OPTIMIST BRNO

- Zdeněk Chlup -

Vážené jachtařky, Vážení jachtaři a Vážení příznivci jachtingu,

 

jsme na začátku nového a bezprecedentního projektu, „projektu Optimist Brno“. Jeho smyslem je podpora mládežnického jachtingu. Komplexní představení projektu je v tzv. prohlášením „Projektu Optimist Brno“ a jeho přílohách. Tyto dokumenty najdete na http://www.optimist.euweb.cz. Rád bych však interpretoval nosnou myšlenku celého projektu:

Projekt Optimist Brno je dobrovolné sdružení lidí, kteří chtějí pomoci rozvoji mládežnického jachtingu v lodní třídě Optimist. Jinými slovy: Nezastupuje roli osobního rodičovského přístupu – vylučuje péči a starost o závodníky ve smyslu dřívějších jachtklubů.

Celý projekt je postaven na slově CHCI, nikoliv MUSÍM, a to jak ze strany autorů projektu, tak ze strany dětí, rodičů a podporovatelů projektů. To znamená: žádná z akcí projektu není povinná, ale.... Váš přístup ovlivní efektivitu projektu a postavení dětí v žebříčku YCB – Optimist bude hlavním kriteriem při nominacích na kapacitně omezené akce, přidělovaní klubového materiálu a případné vyplácení finančních podpor.

S osobním přáním: Ať Vás projekt kladně osloví

Zdeněk Chlup