ŠILHÁNKŮV MEMORIÁL

Velké Dářko, 24.-25.6.2000

5.pohárový závod Laser-Radial

MARTIN POSPÍŠIL (foto: Marta Blatecká)

Dne 24.června 2000 byl na Velkém Dářku slavnostně zahájen pohárový závod, tentokrát společně s třídou Evropa. Ředitel závodu byl skutečně velmi přísný, přecitlivělé povahy dokonce jeho smysl pro disciplinu považovali za šikanu a reptali.

Příští rok se proto uvažuje rozšířit speciální plachetní směrnice o udělování žlutých a červených karet závodníkům za nemístné kecy. Naopak uvědomělí závodníci sami nabízeli klacek ( nebo to byla kormidelní páka), kdyby snad bylo potřebné použít proti nim fyzických trestů.

Laserů Radiálů se sjelo na český pohárový závod jen 11, ostatní už mají asi natrénováno a šetří si síly na následující víkend, kdy bude Mistrovství ČR Radiálů na Lipně a kam se letos chystá opravdu každý, včetně zarytých Laseristů – Standartistů a dokonce jeden ÓÓÓ Evropář.

Protože v sobotu dopoledne moc nefoukalo, závod byl uveden prestižním fotbalovým utkáním mezi Laseristy a Evropáři, které bylo odehráno na dně sousedního vypuštěného rybníka. V tomto bahnivém terénu Evropáři neuvěřitelně převálcovali favorizovaný tým hvězd a udělili mu taktickou lekci.

Po skvělém obědě v baru ( tam co vyrábějí ty skvělé Dářkováky) – boží segedínský guláš – jsem uprosil rozhodčí, aby na chvilku přerušili záslužnou brigádu a vyrazili na vodu, kde se vítr už celkem probouzel.

O první místo sváděl od první rozjížďky boj Zdenek Chlup (vedoucí s přehledem letošní pohár i žebříček) s Davidem Blateckým (loňským mistrem ČR a vítězem minulého poháráku). Svou letošní skvělou formu potvrdil opět Zdenek a vítězstvím si zajistil i celkové prvenství v letošním Poháru. ČR.

Do bojů se po technické pauze 3 závodů zapojil i Martin Pospíšil ( to jsem jako já), zlobil i favority a nakonec urval 2. místo. Překvapením se stal Karel Hrubý, po roce opět zkoušící závodit na Radiálu. Chvíli si sice zvykal na malou plachtu, pak se však projevila jeho forma, vyladěná na Mistrovství Evropy Standartů a jezdil jako z učebnice. Od celkového třetího místa ho dělilo půl metru v cíli poslední rozjížďky, kdy zafoukalo z bouřky a Karel se rozletěl jako raketa.

VÝSLEDKY ZÁVODU: Šilhánkův memoriál

Datum:

24.-25.6.2000

Velké Dářko

Radial / 11

 

Místo:

Třída/poč. lodí

Poř. Jméno

Klub/země

Rozjížďky

Body

1. Zdeněk Chlup

YC Brno

2

1

2

3x

5

2. Martin Pospíšil

YC Brno

4x

2

4

1

7

3. David Blatecký

YC Brno

1

5

3

dnf

9

4. Karel Hrubý

YC Brno

9x

7

1

2

10

5. Martin Záchvěj

Baník Most

3

3

6x

5

11

6. Vít Lachner

YC Spol.N.

5

9x

5

4

14

7. Michal Černý

YC Loko P.

7

4

8x

7

18

8. Lukáš Fikáček

JO TJ FM

6

6

7

dnf

19

9. Matěj Černý

YC Loko P.

8

10x

9

6

23

10.J.Kratochvílová

NYK Praha

10

8

10

dnf

28

11. Pav. Lejhanec

YC Pardub.

dnf

dnc

dnc

dnc

36