PUTOVNÍ POHÁR

Brněnská přehrada, 22.-23.4.2000

1. pohárový závod Laser-Radial

DAVID BLATECKÝ (foto: Marta Blatecká)

To jsem přijel v sobotu asi v osm hodin ráno na přehradu a již na parkovišti stál Martin Záchvěj s rozpačitým Fíkem, ze kterýho vypadlo, že se mu bude asi pěkně blbě natahovat radiálová plachta na standardovej stěžeň, nemluvě vůbec o tom, jak se mu bude pěkně blbě s tímto hybridem závodit. Naštěstí vždy připravený Mapos dokázal neuvěřitelné a “vycucal si z prstu” během dopoledne ještě jeden radiálovej spodek, takže Fíkova účast v tomto závodě byla zachráněna.

Na závod se sjelo celkem “dost” závodníků, což je o celé dva více než loni! Je pravda, že “hojný počet” zachraňovali kluci Černí z Plzně, ale možná, kdyby se závod letos nešťastně nekřížil s IZOLOU, tak by účast mohla být ještě o něco větší než “dost”.

Celou sobotu věnovali závodníci všechnu svoji energii různým činnostem, ze kterých byl vyjmut jachting. Absolutní bezvětří slibovalo pokojný a klidně strávený den na slunci a i dva neúspěšné pokusy o odjetí alespoň jedné rozjížďky spíše připomínaly hry:“S větrem na schovávanou a Ty mě slunko nespálíš”.

Večerní vycházka do Charlie byla druhý den vyhlášena za úspěšnou a poučnou. Jo a abych nezapomněl, máme Pavla Sobotku pozdravovat od nějaké micky jejíž jméno si nepamatuju.

V neděli v devět to vypadalo jako v sobotu. Ale co to, v deset se nám zvedá větřík a sílí, akorát ta pravidelnost, no hlavě že fouká. No, a tak se za větru do 8m/s, o nečekaných nárazech ze všech stran, odjely docela dobrý čtyři rozjazdy. Na prvních místech se střídala hlavně brněnská mafie, mezi kterou se občas vklínil Hlavsik či Fík. Při některých stoupačkách nám kluci Černí ukázali jak se jezdí v Plzni a znepříjemňovali tak život některým starým vlkům.

Vyhlašování výsledkůProtože závod přeci jen trval poněkud dlouho, bylo ukončení a balení trochu uspěchané. Přesto si myslím, že se závod po sobotním fiasku přeci jen vydařil.

Pozn. pro účastníky závodu v IZOLE:

Příště jeďte raději do Brna, je to míň kilometrů a odjede se víc rozjížděk.

Pozn. pro ty co nebyli nikde:

Vytáhněte konečně ty svoje fidlátka a začněte závodit, nebo vám to po té dlouhé zimě nechybí?

VÝSLEDKY ZÁVODU:

Putovní pohár

Datum:

22.-23.4.2000

Brno

Radial / 9

Místo:

Třída/poč. lodí

Poř. Jméno

Klub/země

Rozjížďky

Body

1. Zdeněk Chlup

YC Brno

2

1

4x

1

4

2. David Blatecký

YC Brno

1

2

2

5x

5

3. Martin Pospíšil

YC Brno

3x

3

1

2

6

4. Lukáš Fikáček

JO TJ FM

5

4

6x

3

12

5. Jan Hlavsa

JO Olšovec

9x

9

3

4

16

6. Martin Záchvěj

JO B.Most

4

5

7

8x

16

7. Tomáš Hlavsa

JO Olšovec

6

6

5

9x

17

8. Matěj Černý

YC Loko Pz

7

7

9x

7

21

9. Michal Černý

YC Loko Pz

8x

8

8

6

21