JJEETTII regata

MARTIN POSPÍŠIL (foto: Marta Blatecká)

V sobotu 15. 4. 2000 byl slavnostně zahájen 1. ročník Jjeettii regaty.

Tento drsný název si závod vysloužil v loňském ročníku, kdy se ještě jmenoval úplně jinak. Z názvu je doufám jasně poznat, jak všichni jachtaři jektali zubama, neboť nebylo zrovna nejtepleji. Pro zpestření občas přiletěl sněhový mrak, ve kterém bílá bójka úplně zmizela a do očí nám vletěly vločky jako tenisáky.

To letos se počasí překonávalo, jarní slunce hřálo ze všech sil a jižní vítr umožnil na Jedovnicích nezvyklou věc, opravdové křižování. Vítr byl čerstvý, změny záludné a nečekané.

Tradičně skvělý hlavní rozhodčí Polda Trdý se nenechal zaskočit ani selháním motoráku a v sobotu “napráskal” Laserům 5 rozjížděk, takže v neděli už ani neměli sílu vyžadovat další jachting.

Na start připlachtilo 6 Laseristů (4 borci z Brna a 2 místní) a 1 Laseristka Magda Crháková (tak trochu jezdící i na Evropě). Rozpoutal se nelítostný boj.

První rozjíždku vyhrál skvělým stylem David Blatecký, systémem start – cíl. V další rozjíždce si však při exhibičním eskymáckém obratu pro diváky vymknul palec a se zraněním vybojoval jen celkový bronz. O zlato si to rozdali Zdeněk Chlup a Martin Pospíšil. Zdeněk celkové prvenství vybojoval až vítězstvím v poslední rozjíždce. Na vítěze prvního závodu Lasersatcupu v Brně Karla Hrubého zbyla jen bramborová medaile, v Jedovnicích je jachting přece jen tak trochu specifický.

Když pak Laseristé ve večerním fotbálku s Evropáři s převahou zvítězili, byl program akce Jedovnice s úspěchem splněn a tak jsme v neděli v klídku zabalili a rozjeli se domů.

VÝSLEDKY ZÁVODU: JJEETTII regata

Datum: 15.-16.4.2000

Místo: Olšovec- Jedovnice

Třída/poč. lodí Standard / 7

Poř. Jméno

Klub/země

Rozjížďky

Body

1. Zdeněk Chlup

YC Brno

3x

1

2

3

1

7

2. Martin Pospíšil

YC Brno

2

2

1

ret

2

7

3. David Blatecký

YC Brno

1

dnf

5

2

3

11

4. Karel Hrubý

YC Brno

4x

3

4

1

4

12

5. Jan Hlavsa

JO Olšovec

5x

4

3

4

5

16

6. Tomáš Hlavsa

JO Olšovec

6

5

7x

6

6

23

7. Magda Crháková

YC Brno

7x

6

6

5

7

24