Celosezónní poháry 1999

Stránku připravil ZDENĚK CHLUP

Regionální pohár Čechy 1999

Bylo vypsáno 6 závodů, ale ani jeden nemůže být započítán do poháru jelikož na závodech buď nefoukalo, anebo nepřijel odpovídající počet závodníků (min.5).

Regionální pohár Morava 1999

Z šesti závodů byly odjety dva závody, které splňovaly podmínky poháru. Vítězství si v regionálním poháru Morava 1999 vyjel David Blatecký.

REGIONÁLNÍ POHÁR MORAVA 1999

Na prvním závodě na Plumlově se odjelo 7.rozjížděk za účasti pěti závodníků, na podzim v Hlučíně závodilo Laseristů sedm v pěti rozjížďkách. Celkem se reg. Poháru Morava zúčastnilo jen 10 lidí.

EUROPACUP 1999

Narozdíl od loňska letos žádný účastník z České republiky neodjel potřebné dva závody, aby byl klasifikován ve výsledcích Europacupu. Přenášíme tedy jen stručné výsledky jednotlivých kategorií:

STANDARD – (65 klasifikovaných) : 1. Mate Arapov (CRO), 2. Philipp Buchert (GER), 3. Andreas John (GER)

RADIAL – (62 klas.): 1.Apl Alpagut (TUR), 2.Marcin Rudawski (POL), 3. Luka Radelic (CRO)

RADIAL YOUTH GRAND PRIX – (110 klas.) – 1. Luka Radelic (CRO), 2. Marcin Rudawski (POL), 3. Salvatore D´Amico (ITA)

RADIAL – ženy (14klas.) – 1. Sarah Frickey (FRA), 2.Lucia del Vecchio (ITA), 3. Isabela Malpighi (BRA)

Velká cena LaserSatu 1999

1. ročník Velké ceny LaserSatu je hotov. Ze sedmi závodů se odjelo pět takových, které mohly být započítány do celkových výsledků. Vítězem se stal suverénně Martin Pospíšil před Davidem Blateckým a Zdeňkem Chlupem. Ceny budou předány při nejbližší vhodné příležitosti.

Interpohár 1999

Série závodů Interpoháru se v roce 1999 zúčastnilo celkem 32 Standardistů a 30 Radiálistů. Závody na slovenské Oravě, českých Žermanicích a polské Trestné a Rybniku absolvoval nejlépe Lukáš Fikáček, který zvítězil těsně před dalším Čechem Martinem Pospíšilem. Třetí skončil nejlepší z Poláků tradiční účastník Interpoháru Pavel Tarnowski. V Radiálech jsme takového úspěchu nedosáhly – nejlepší z našich Ivan Šenkýř skončil na pátém místě.

Celého seriálu se zúčastnili závodníci ze sedmi zemí. V plném proudu jsou přípravy dalšího již osmého ročníku Interpohár 2000.