Klasická Rozkoš

Štít města Pardubic

25.-26.9.1999, závěrečný pohárový závod Standardů

 

ZDENĚK CHLUP

 

Na poslední pohárové setkání jachtařů lodních tříd Laser, Evropa a Seveřanů se již tradičně jezdí na Rozkoš, kde pod záštitou jachtklubu Pardubice pořádá pravidelně skupinka Dvořák a spol. závod s honosným názvem Štít města Pardubic.

Sobota se probouzí do svého dne a originální, stále vylepšované rozhlasové vysílání nám oznamuje, že jsme vítáni, a že se odjedou pěkné závody, ve kterých se nám bude dařit. Krásně skleněná Rozkoš však dává spíše prostor pro fotbalové kouzelníky, kteří se tentokrát rozcházejí s Evropáři smírně 3:3. Po poledni přijíždí už i závodníci–mazáci (Michal Diviš, Martin Pospíšil), aby si nachystali vercajk, protože po hladině se začíná pohybovat něco ve stylu vítr. Ve čtyři hodiny je skutečně odstartovaná první rozjížďka, ve které jede suverénním způsobem start - 1m před cíl Michal Diviš, aby byl v posledních milimetrech předjet brněnským Kódlem Hrubým. Start druhé rozjížďky již probíhá za svitu měsíce, a když je krajina posedlá tmou úplně (vede opět Míša) jsme výstřely poslaní na břeh.

V neděli se skleněná Rozkoš mění v olejovou Rozkoš a je téměř jasné, že odjedeme opět pouze klasickou jednu rozjížďku. V jednu hodinu je ještě jeden tragický pokus o závodění, z toho však nakonec nic není a Karel tak získává Štít.

Závěrečný prize-giving je však opravdu bohatý, Evropáři si dělají na závěr sezóny radost a rozdávají poháry všem od A až po redaktora Zimáka.

Závěrem lze konstatovat, že letošní Rozkoš byla Rozkoší klasickou. – normu jednu rozjížďku jsme splnili, fotbal odkopali, pohár ČR vyhlásili, takže můžeme na lyže.

 

(Výsledky nebyly k dispozici, a proto se omlouvám za jejich nezveřejnění)