MISTROVSTVÍ SLOVINSKA

Izola, 23.-24.10.1999

KAREL HRUBÝ (foto: archiv LaserSatu)

Tento závod se jel celkem netradičně v tomto termínu, protože mladej Žbogar nebyl v normálním termínu doma a válel si svoje svalnatý šunky v Sydney na před olympijské regatě.

Příjezd s tatíkem na závodiště jsme měli na nás nezvykle brzo již v pátek v 22.30 což na vzdálenost 680 km není tak zlý. Samozřejmě, jak jsme přijeli, se nám dostalo vřelého přijetí od organizátorů i od počasí. Četné izobary na předpovědní mapě a jejich směr z jihu napovídaly, že se svezem i celkem zapotíme.

Sobota :

Celkem teplo na ráno asi tak 120 C a vanul teplý vítr z JV asi tak 5 – 6 m/s. Zamračeno. Sešlo se nás tady 18 Laserů a 26 470-kařů/2 = 13 lodí třídy 470. U laserů byla celkem našlapaná špička ARAPOV, MISURA, EPA a měl přijet i NEGRI, ale ten se bohužel nedostavil.

1. start po 11.hod - vítr zesiluje a sem tam zaprší. Start na poprvé ve větru asi 8 – 10 m/s. 1.stoupačka celkem to ujde točím pátý a je tu 1. Dauvind. Hrůza po 1.dauvindu jsem 8, protože jsem se 2x cvak. Nna druhou stoupačku trochu přijeblo asi tak na 10 – 12 m/s předjel jsem zpátky 2 lodě a řítím se na bočák. Ten je v pohodě, ale je tu zaďák! 2.zaďák a jen zázrakem jsem se cvakl jen 2x po větru a jednou při halze. V cíli 10. Epa se necvakal a skončil 4.

2.rozjížďka byla hned potomhle cirkusu. Start opět hned na poprvé. Průběh byl podobný jako u první rozjížďky s tím rozdílem, že jsem se cvakl jen 3x a vítr byl od 12 do 14 m/s. V cíli jsem byl 7.a Epa opět za 4.

3.rozjížďka byla moje nejlepší, aspoň co se týče 1.stoupačky. Na horu jsem vyjel 4.asi jen s padesáti metry ztráty na první tři ( MIŠURA, ARAPOV, ŽBOGAR), ale vydrželo mě to jen asi tak tři sta metrů a pak jsem se cvakl (nic novýho, ani jsem nic jinýho nečekal), ale blbý bylo to, že mi vypadl stěžeň a já jsem ho tam nebyl schopnej strčit zpátky (ten stěžeň). No, tak jsem zbytek rozjížďky strávil na špagátě za Samem Potokarem, kterej, mě přitáhl zpátky do hafnu. Ale tuto rozjížďku nedojelo 10 lodí z 18, protože na poslední stoupačku to přišlo jako hovado a já si myslím i Epik, že do 20 metrů moc nechybělo. Takže DNC, EPA opět za 4.

Neděle:

Celou noc pršelo a ráno bylo zataženo. Vítr se furt motal a byl od toho včerejšího nářezu celkem marnej (jak by řekl Mára z Evrop).

No, 4. Rozjížďku jsem hned pos... od začátku a na nekonečným kolotoči, který vznikl z otočení větru se nedalo nic dohnat ani udělat. Takže v cíly 12.a EPA 5.

Poslední rozjížďka byla plná zvratů a nečekaných událostí. Jelikož byl celkem znatelný proud a udržet se na startovní lajně byl celkem kumšt. (Byla totiž zvýhodněna startovní bojka všichni jsme se mačkali u ní a proud nás snášel pod lajnu). Z tohoto rébusu vyplývá, že jsem podělal start a byl jsem celkem rád, že jsem se z tý šlamastiky rychle dostal. Další průběh byl normální, jedu a najednou si všimnu poryvu na levo (vzpomněl jsem si na film Vítr a jel jsem tam.) No, protože všichni jeli doprava vyjel jsem nahoru druhej i před Žbogim. Dole po zaďáku jsem byl ještě 3. (no, kdo mně asi předjel) no pak to přišlo, udělal jsem jeden chybný obrat do změny a proud a tišina udělala svoje. V cíli 6. Epa 13.

Celkově EPA 4.a já 9.

Když to shrnu tak musím říct, že jsem celkem spokojen, ale příště si vezmu s sebou ručník a mejdlo.

VÝSLEDKY ZÁVODU: Mistrovství Slovinska

Datum:

23.-24.10.1999

Místo:

Izola – Slovinsko

Třída/lodí

Standard / 18

Poř. Jméno Klub/ Stát Rozjížďky

Body

1. Marin Misura

CRO

(2

1

1

2

3x)

6

2. Mate Arapov

CRO

(1

2

2

1

7x)

6

3. Vasilij Zbogar

SLO

(3

3

3

3x

1)

10

4. Michal Bělunek

Dukla Pr.

(4

4

4

5

13)

17

…..
9. Karel Hrubý

YC Brno

(10

7

dnc

13

6)

36